Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Preces no aprīļa sadārdzinās arī dārgāka elektrība

Preces un pakalpojumus aprīlī sadārdzinās ne tikai cenu pieaugums gāzei, bet arī elektroenerģijai. Tās cena no aprīļa lielajiem lietotājiem pieaugs par 3-9%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

gadu. Mājsaimniecībām Latvenergo sola elektroenerģijas tarifu šogad tāpat kā pērn nemainīt. Latvijas gāze pavasarī palielinās gāzes cenu gan mājsaimniecībām, gan rūpnieciskajiem klientiem. Gāzes sadārdzinājums vairāk ir saistīts ar resursa iepirkuma cenas pieaugumu Krievijā, mazāk ar akcīzi, ko gāzei 7% apmērā piemēros no 1. maija.

 

Elektroenerģijas cena lielajiem lietotājiem tiks paaugstināta, lai kompensētu pieaugošās izmaksas par zaļās enerģijas iegādi, skaidroja Latvenergo. Šī enerģija ir ievērojami dārgāka nekā brīvajā tirgū nopērkamā, taču valsts ir noteikusi pienākumu Latvenergo iepirkt šo enerģiju par noteiktu cenu un no konkrētiem ražotājiem, lai tādējādi veicinātu atjaunojamo energoresursu ražošanu Latvijā. Ar to saistītās izmaksas lielā mērā gulstas uz galapatērētāja pleciem, jo zaļās enerģijas izmaksas tiek ierēķinātas elektroenerģijas cenā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas