Premjers ar lielo valsts uzņēmumu vadību runās par atalgojuma pieauguma piebremzēšanu

Rīga, 25.sept., LETA. Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) šodien tiksies ar valsts lielo uzņēmumu vadību, lai runātu par valdības iecerēto ekonomikas stabilizācijas politiku un iecerēto atalgojuma pieauguma piebremzēšanu valstī.

Uz tikšanos plkst.16.30 aicināta uzņēmumu "Latvijas valsts meži", "Latvijas dzelzceļš" un "Latvenergo" vadība, aģentūru LETA informēja premjera padomnieks Oskars Balodis.

 

Šonedēļ premjeram paredzētas vēl vairākas tikšanās, kurās tiks pārrunāta valdības uzsāktā taupības politika un nākamā gada budžeta veidošana.

 

Rīt, 26.septembrī, plkst.10.30 Kalvītis tiksies ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvjiem, bet ceturtdien, 27.septembrī, plkst.15 šo jautājumu apspriedīs Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē.

 

LETA jau ziņoja, ka augstā ekspertu līmenī un premjera Aigara Kalvīša (TP) vadībā ir uzsākts darbs pie visaptveroša Latvijas ekonomikas stabilizācijas plāna izstrādes.

 

Kā žurnālistiem iepriekš skaidroja Kalvītis, nolemts izstrādāt stabilizācijas pasākumu plānu, kas apzinātu problēmas un aptvertu eksporta veicināšanu, fiskālo politiku, inflācijas mazināšanu, tekošā konta deficīta samazināšanu, darba ražīguma palielināšanas un citus jautājumus.

 

Papildus pie Ekonomikas un Finanšu ministrijām tiks veidotas atsevišķas darba grupas, kas arī piedalīsies priekšlikumu izstrādē.

 

Kalvītis norādīja, ka nesen pieņemtais inflācijas mazināšanas plāns ir šaurāk orientēts, nekā vajadzētu ekonomikas stabilizācijai, tāpēc nepieciešams plašāks pasākumu un priekšlikumu kopums.

 

Nolemts, ka premjers ar Latvijas Darba devēju konfederāciju uzsāks sarunas par iespējamu darba samaksas pieauguma samazināšanu valstī. Mērķis esot panākt, lai darba samaksas pieaugums nepārsniedz darba ražīguma pieaugumu vai vismaz ir vienā līmenī ar inflācijas rādītājiem, nevis kā esošajā situācijā, kad darba samaksa ik gadu pieaug par 20%.

 

Tāpat darba samaksas pieauguma mazināšana tiks veikta valsts sektorā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas