Premjers pieņem Staķes demisiju

Rīga, 6.nov., LETA. Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) pieņēmis labklājības ministres Dagnijas Staķes (ZZS) demisiju.

Staķe žurnālistiem sacīja, ka turpinās strādāt līdz nākamajam premjera rīkojumam un nākamā labklājības ministra apstiprināšanai.

 

Premjers pēc tikšanās ar Staķi nekonkretizēja, cik ilgi viņa turpinās pildīs ministres pienākumus, žurnālistiem uzsverot, ka 8.novembrī Saeimā tiks pieņemts nākamā gada budžets un tikai pēc tam tiks pieņemti lēmumi par iespējamām izmaiņām valdībā un tās turpmāko darbību.

 

Staķe norādīja, ka neatteiksies no viņai pienākošās kompensācijas trīs mēnešalgu apmērā, uzsverot, ka labklājības ministres amatā aizvadītie pieci gadi pavadīti intensīvā darbā, tāpēc viņas "veselība prasa papildu uzmanību".

 

Viņa atzinīgi novērtēja ministrijas parlamentāro sekretāri Ivetu Purni (ZZS) kā iespējamo kandidatūru labklājības ministres amatam, uzsverot viņas kompetenci un zināšanas.

 

Staķe atkārtoti uzsvēra, ka viens no demisijas iemesliem ir nespēja budžeta veidošanas procesā nodrošināt finansējumu visām sociālajām grupām, jo, pēc viņas domām, vienas sociālās grupas problēmas nedrīkst risināt uz citu rēķina.

 

"Es varu godīgi atzīt, ka man nav izdevies panākt pensiju pieaugumu tādā apmērā, kā to prasīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, jo tas nozīmētu pārskatīt finansējumu citām Labklājības ministrijas pārziņā esošajām nozarēm, tostarp invalīdiem, bezdarbniekiem, jaunajiem vecākiem," iepriekš demisijas iemeslus skaidroja labklājības ministre.

 

Kā iemeslu aiziešanai no amata viņa iepriekš minēja arī Valsts kontroles atklātos pārkāpumus Tehnisko palīglīdzekļu centrā.

 

Kā ziņots, labklājības ministre par demisiju paziņoja 31.oktobrī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas