Premjers pieņēmis Pabrika demisiju

Rīga, 22.okt., LETA. Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) ir pieņēmis ārlietu ministra Arta Pabrika (TP) demisiju, aģentūru LETA informēja premjera padomnieks Arno Pjatkins.

Kalvītis respektējot Pabrika lēmumu turpināt darbu parlamentā, tāpēc arī pieņemta ministra demisija.

 

Par ārlietu ministra pienākumu izpildītāju tiks iecelta kultūras ministre Helēna Demakova (TP).

 

Pabriks atjaunos savu Saeimas deputāta mandātu un turpinās darbu Tautas partijas frakcijā. Bijušais ministrs šīs nedēļas laikā sagatavos veicamo darbu sarakstu un veiks citus nepieciešamos priekšdarbus, lai nākamajam ministram būtu daudz vieglāk uzsākt pildīt savus pienākumus, aģentūrai LETA pastāstīja Pabrika preses sekretāre Inga Saleniece.

 

Līdz ar Pabrika atgriešanos Saeimā deputāta mandātu zaudēs Māris Krastiņš (TP), kurš patlaban ir Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs.

 

Kā ziņots, piektdien, 19.oktobrī, Pabrika demisijas raksts tika iesniegts Valsts kancelejā, aģentūru LETA informēja ministra preses sekretāre Inga Saleniece.

 

Pabriks piektdien Tautas partijas (TP) valdes sēdē paziņoja par atkāpšanos no amata, tomēr Kalvītis vēlāk atzina, ka Pabrika demisiju nepieņems, un pauda gatavību pārliecināt viņu palikt ārlietu ministra amatā.

 

Pabriks uzskata, ka no sabiedrības uzticības viedokļa esošā valdība ir sevi izsmēlusi. Tāpat Pabriks iepriekš atzina, ka saskāries ar partijas biedru neticību, tāpēc bijis grūti strādāt.

 

Viņš arī neatbalsta stilu, kādā no TP tika izslēgts reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Aigars Štokenbergs, tāpēc viņš vienīgais balsojis pret šo lēmumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas