Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Premjers sola valdības atbalstu mikrouzņēmumiem

Rīga, 29.janv., NOZARE.LV. Valdība iecerējusi virkni pasākumu mikrouzņēmumu atbalstam, žurnālam "Kapitāls" norāda Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL).

 

Viņš akcentē, ka ekonomikas stimulēšana, ieskaitot mikrouzņēmumu atbalsta pasākumus, ir viena no trim valdības prioritātēm. "Kopš pagājušā pavasara vairākkārt esmu ticies ar nozares profesionāļiem, lai diskutētu par nepieciešamo likumdošanas izmaiņu paketi. Mērķis ir skaidrs - jāpalīdz bez darba palikušajiem cilvēkiem parūpēties pašiem par sevi. Jaunu uzņēmumu veidošana mazina sociālo spriedzi un bezdarbu, kā arī attīsta biznesa prasmes. Pirmos veiksmes stāstus medijos jau esam manījuši," skaidro Dombrovskis.

 

Liela daļa lēmumu mikrouzņēmumu atbalstam pieņemti, apstiprinot 2010.gada valsts budžetu. Piemēram, vienkāršotas administratīvās un reģistrācijas procedūras, pamatkapitāla prasības. Tāpat no 1.janvāra ieviestas patentmaksas - fiksēts nodokļu maksājums fiziskām personām, kas veic saimniecisko darbību noteiktās profesijās. Piemēram, šuvējai, skursteņslauķim, frizierim vai sēņotājam ir iespēja nomaksāt konkrētu naudas summu, kas ietver iedzīvotāju ienākumu nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas, nelauzot galvu par sarežģītu grāmatvedības kārtošanu.

 

Tāpat no šā gada grozīts pievienotās vērtības nodokļa likums, dodot iespēju mikrouzņēmumiem nodokli maksāt pēc kases principa, ja gada apgrozījums nepārsniedz 70 000 latu.

 

Kā uzsver valdības vadītājs, patlaban būtiskākais ir pēc iespējas ātrāk apstiprināt Mikrouzņēmumu likumu. Ar to aktīvi strādā Finanšu, Ekonomikas un citas iesaistītās ministrijas. Pirmā redakcija jau ir tapusi, un to apspriež profesionāļi.

 

Likums definēs mikrouzņēmuma būtību: darbinieku skaits, ieskaitot īpašnieku, nepārsniedz piecus cilvēkus, bet gada apgrozījums - 70 000 latu. Tiks noteikta fiksētā nodokļa likme, apvienojot uzņēmuma ienākuma nodokli, iedzīvotāju ienākuma nodokli, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu. Pašreizējā redakcijā ir noteikta 15%-19% likme - atkarībā no darbinieku skaita un apgrozījuma. Plānots, ka darbiniekiem varēs izmaksāt algu līdz 500 latiem, no kuras ienākuma nodoklis un obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas būs jau ietvertas fiksētajā nodoklī. Īpašnieks varēs nodarbināt savus ģimenes locekļus bez darba tiesisko attiecību nodibināšanas.

 

Valdība par šo likumprojektu lems tuvākajā laikā, sola Dombrovskis.

 

Viņš norāda, ka Zemkopības ministrija apzina iespējas mikrokreditēšanas programmas izveidei lauksaimniecības produktu mājražotājiem, bet Finanšu ministrija pārskata nodokļu deklarācijas, lai vienkāršotu informācijas sniegšanu.

 

"Varu piekrist kritikai, ka nepieciešami vēl ātrāki tempi ekonomikas stimulēšanas pasākumu ieviešanai un skaidra vīzija par ilgtermiņa politiku ekonomikā. Tomēr daudz būtisku pasākumu jau esam palaiduši. Arī šogad, tāpat kā pērn, uzņēmējiem pieejami aizdevumi konkurētspējas uzlabošanai, tiek sniegtas garantijas uzņēmumu konkurētspējas uzlabošanai un eksporta kredītiem, caur "Latvijas Hipotēku un zemes banku" turpinās atbalsta programma pašnodarbinātības un uzņēmējdarbības uzsākšanai. Pāris mēnešu laikā palaidīsim vēl papildu finanšu instrumentus," norāda Ministru prezidents.

 

Patlaban tiek aktīvi strādāts, lai izveidotu Augsta riska aizdevumu fondu ar apmēram 70 miljonu latu finansējumu. Ar Eiropas Komisiju tiek saskaņota īstermiņa eksporta kredītu garantiju izsniegšana Eiropas Savienības un OECD valstīm. Vairāk nekā 20 miljoni latu būs pieejami Latvijā bāzētajiem mikro, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem ar izaugsmes potenciālu darbības uzsākšanai un attīstībai, bet vēl 15 miljoni - jaunu produktu izstrādei un palaišanai tirgū.

 

"Gribu novēlēt - lai pietiek trāpīgu ideju, biznesa intuīcijas un uzņēmības pieejamā finansējuma apguvē. Tad radīsies jauni, spēcīgi un konkurētspējīgi uzņēmumi ekonomikas stabilizācijai ilgtermiņā," uzsver Dombrovskis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas