Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Preses izdevēji premjeram sūdzas par Latvijas Pastu, kritiku veltot arī Šleseram

Rīga, 11.febr., LETA. Latvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) Ministru prezidentam Ivaram Godmanim (LPP/LC) nosūtījusi atklātu vēstuli, kurā pauž "nopietnu satraukumu par izdevējdarbības nozares attīstību".

Preses izdevēji norāda, ka šī nozare ir cieši saistīta ar indivīda tiesībām būt informētiem, vārda brīvību un citām demokrātiskas valsts vērtībām.

Kā raksta LPIA, jau otro gadu pēc kārtas VAS "Latvijas Pasts" nespēj nodrošināt kvalitatīvu preses piegādi ievērojamai daļai lasītāju. Tāpat jau otro gadu izdevēji nesaņemot no Latvijas Pasta kvalitatīvus pārskatus par abonēto un piegādāto presi, kas apgrūtina norēķinus, kā arī kavē pārskatu sagatavošanu Valsts ieņēmumu dienestam.

"Visa iepriekšējā gada garumā un arī pašlaik neviens "Latvijas Pastā" un arī ne Satiksmes ministrijā nespēj pateikt, kas sagaida izdevējus 2008.gada otrajā pusgadā. Mūsuprāt, plānojot biznesu, būtu jāzina spēles noteikumi vismaz gada garumā. Protams, mēs gribētu cerēt, ka, tāpat kā pārējie Eiropas izdevēji, mēs varētu plānot savu uzņēmējdarbību arī vairākus gadus uz priekšu," teikts vēstulē.

"Skumji, ka "Latvijas Pasta" un Satiksmes ministrijas vadība maldina iedzīvotājus, apgalvojot, ka zemie tarifi ir par iemeslu "Latvijas Pasta" sliktajai darbībai. Mēs esam pārliecināti, ka tarifi nekādā veidā neatstāj ietekmi uz datorsistēmas darbību un nav par pamatu kļūdainajām preses piegādēm vai nepiegādēm," rakstīts LPIA vēstulē.

"Diemžēl "Latvijas Pasta" darbību pārraugošā ministrija līdz šim nav spējusi vai arī nevēlas pievērst preses piegādes problēmām nepieciešamo uzmanību. Jebkurā citā Rietumu demokrātijas valstī pēc tik ilgstošas un simptomātiskas "Latvijas Pasta" darbības mazspējas atbildīgais ministrs būtu uzņēmies politisko atbildību," LPIA vērš kritiku arī satiksmes ministra Aināra Šlesera (LPP/LC) virzienā.

Ņemot vērā, ka šie svarīgie jautājumi ir iekļauti Godmaņa vadītās valdības deklarācijā, LPIA aicina Ministru prezidentu parādīt konkrētu un konstruktīvu valdības rīcību šo problēmu risinājumā.

LPIA uzskata, ka preses izdevējdarbība kā uzņēmējdarbības nozare ir nopietni apdraudēta.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas