Prezidenta kanceleja nākamgad neprasīs vairāk līdzekļu darba algām

Rīga, 20.sept., LETA. Valsts prezidents Valdis Zatlers nolēmis ierobežot Valsts prezidenta kancelejas izdevumus, un 2008.gadā kanceleja darbinieku atalgojumam netērēs ne par santīmu vairāk kā 2007.gadā, teikts Prezidenta preses dienesta izplatītajā prezidenta paziņojumā.

 

Prezidents uzsver, ka patlaban Latvijā pastāv reāla nepieciešamība ierobežot valsts izdevumu pieaugumu, sākot jau ar nākamo gadu.

 

Valsts prezidenta kanceleja "iesaldēs" arī pārējos izdevumus. Ar šādu rīcību prezidents grib rādīt piemēru valdībai, Saeimai un citām valsts pārvaldes institūcijām.

 

Valsts vadītājs aicina visu valsts pārvaldes iestāžu vadītājus personīgi izvērtēt savu iestāžu budžetus un atrast veidu, kā samazināt ikdienas tēriņus. Tajā pat laikā viņš aicina valdību godīgi izvērtēt valsts finansēto lielo celtniecības projektu ietekmi uz ekonomisko stabilitāti.

 

Zatlers aicina valdību uz konkrētu rīcību valsts sektorā strādājošo atalgojuma sistēmas sakārtošanā atbilstoši Valsts kontroles priekšlikumiem.

 

Prezidents arī atkārtoti aicina valdību savlaicīgi informēt, rūpīgi pamatot un izskaidrot sabiedrībai jebkuru savu soli ekonomikas stabilizācijai.

 

Kā ziņots, iepriekš bija iecerēts nākamgad īstenot algu reformu Valsts prezidenta kancelejā, palielinot arī kancelejas vadības algas.

 

Šogad Valsts prezidenta kancelejas finansējums bija 2,9 miljoni latu. Pēc prezidentūras maiņas, pamatojot, ka jaunā prezidenta kancelejas vajadzībām atlicis maz naudas, valsts budžeta grozījumos tika pieprasīts un arī saņemts vēl aptuveni pusmiljons latu, kas lielākoties tiks izlietots darbinieku algām.

 

Kanceleja nākamā gada budžetā tika lūgusi 4,1 miljonu latu, no kuriem pusi plānots tērēt algām. Kancelejā bija iecerēta atalgojuma reforma, par pamatu nosakot minimālo algu 160 latus un to reizinot ar noteiktiem koeficientiem atbilstoši darbinieka kvalifikācijai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas