Prezidenta kandidāts Bērziņš - nekustamo īpašumu magnāts, miljonārs un lielākās pensijas saņēmējs valstī

Uz Valsts prezidenta amata kandidējošais bijušais baņķieris Andris Bērziņš varētu būt lielākās pensijas saņēmējs vai vismaz vislielāko pensiju saņēmēju pirmajā piecniekā visā Latvijā, liecina portāla Pietiek.com iegūtā neoficiālā informācija no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA).

 

2007. gadā, kad Bērziņš saskaņā ar amatpersonas deklarāciju kļuva par pensionāru, viņa ikmēneša pensija tuvojusies 4900 latu robežai, ziņo Pietiek.com.  

2008. gadā pensijas kopapjoms bija 54 718 lati (4559 lati mēnesī).

 

Lielāko daļu no šīs pensijas A.Bērziņam nodrošinājis darbs uzņēmumos ar Latvijas valsts kapitāla daļu, galvenokārt - bijušajā Unibankā, tagadējā SEB bankā.

 

A.Bērziņam pieder vairāk nekā 30 nekustamie īpašumi, kā arī pamatīgi uzkrājumi, Mercedes Benz markas automašīna un divi traktori, informē Db.lv.

 

Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā pieejamās A. Bērziņa amatpersonas deklarācijas dati liecina, ka potenciālajam prezidentam pieder SEB Bankas obligācijas teju 330 tūkst. eiro vērtībā, teju 2, 14 milj. eiro, 44,5 tūkst. ASV dolārus, kā arī vairāk nekā 2000 Ls lieli bezskaidrās naudas uzkrājumi. A. Bērziņš arī izsniedzis vērienīgus aizdevumus - 687 tūkst. Ls, 405 tūkst. eiro un vēl 58,7 tūkst. ASV dolāru apmērā, ziņo Db.lv.

 

A.Bērziņam pieder arī Cēsu rajona Drebešu pagastā esošās zemnieku saimniecības Kājiņas kapitāldaļas un SIA Vaļņu nams 11 kapitāldaļas, raksta Db.lv

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas