Prezidents vēl nesniedz atbildi, vai saglabās Godmani kā premjera amata kandidātu

Rīga, 19.dec., LETA. Valsts prezidents Valdis Zatlers vēl nesniedz atbildi, vai pēc "Jaunā laika" (JL) lēmuma balsot pret Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdību tiks saglabāta viņa kandidatūra premjera amatam.

Zatlers atgādina, ka vēlas redzēt nākamajā valdībā visas piecas labējās partijas, aģentūrai LETA sacīja prezidenta preses sekretāre Inta Lase.

 

Savukārt Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS) pēc tikšanās ar prezidentu aģentūrai LETA sacīja: ja tiks panākts saskaņots viedoklis par nākamo valdību, Saeimas prezidijs rīt, 20.decembrī lems par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu jaunās valdības apstiprināšanai.

 

Daudze gan plašāk neanalizēja situāciju, kāda izveidojusies pēc tam, kad JL ir paziņojis par balsošanu pret Godmaņa valdību.

 

Kā ziņots, premjera amata kandidāts Godmanis un JL nav spējuši panākt vienošanos par JL dalību valdošajā koalīcijā, tāpēc partija balsos pret Godmaņa valdības apstiprināšanu.

 

Gadījumā, ja rīt būs balsojums Saeimā, JL frakcijas deputāti balsos pret, žurnālistus pēc tikšanās ar Godmani informēja JL valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš.

 

"Es neredzu, kā var balsot par Godmaņa valdību, jo mēs nezinām, uz kādiem pamatiem tā strādās, un iesniegtie dokumenti ir pretrunīgi un nepilnīgi," sacīja Kariņš. Viņš pauda šaubas, vai jaunā valdība var atgūt sabiedrības uzticību.

 

Savukārt Godmanis pēc tikšanās ar JL žurnālistiem teica, ka līdz pēdējam brīdim cer, ka izdosies izveidot valdību ar piecām partijām. "Es gaidu JL atbildi, viņi man neteica, ka balsos pret," sacīja Godmanis.

 

Pēc Kariņa teiktā, JL uzskata, ka ar valdības veidošanu nav jāsteidzas un ir nepieciešamas vēl sarunas gan ar Godmani, gan ar pārējām partijām.

 

Jau ziņots, ka četras esošās valdības koalīcijas partijas nepiekrīt JL ierosinājumam vēlreiz pārdalīt politiskās atbildības nozares jeb ministrijas nākamajā valdībā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas