Progresīvā ienākumu nodokļa nosacījumi pagaidām neskaidri

Rīga, 10.jūn., LETA. Progresīvā ienākumu nodokļa nosacījumi pagaidām ir neskaidri - atbildīgā Finanšu ministrija (FM) vēl tikai veicot aprēķinus, tāpēc konkrēti priekšlikumi neesot zināmi.

Kā aģentūru LETA informēja FM Komunikācijas departamenta Preses nodaļas vadītāja Elīna Dobulāne, atbilstoši valdības uzdevumam Finanšu ministrija šobrīd strādā pie priekšlikumu sagatavošanas par izmaiņām iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanā, lai nodrošinātu nepieciešamo fiskālo ieguvumu 71,6 miljonu latu apmērā.

 

Lai šo mērķi sasniegtu, tiekot lemts par iedzīvotāju ar nodokļiem neapliekamo ienākumu minimuma samazināšanu no 90 līdz 45 latiem no 2009.gada 1.jūlija, kā arī izstrādāti priekšlikumi noteiktām ienākumu grupām noteikt lielāku iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi.

 

Paredzams, ka izstrādātie priekšlikumi tiks skatīti Ministru kabineta 11.jūnija ārkārtas sēdē.

 

LETA jau ziņoja, ka vakar paplašinātajā Ministru kabineta ārkārtas sēdē ar Valsts prezidenta Valda Zatlera, sociālo partneru un koalīcijas partneru līdzdalību panākta vienošanās par budžeta samazināšanu par 500 miljoniem latu.

 

Valdība ir nolēmusi no nākamā gada pāriet uz progresīvo ienākumu nodokli, bet līdz tam darbošoties pārejas modelis.

 

Vēl šogad ar nodokli neapliekamais ienākumu minimums tiks samazināts no 90 līdz 45 latiem, bet minimālo algu samazinās no 180 uz 140 latiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas