Projekta realizācija iestrēgusi

Valdība otrdien lems par Okupācijas muzeja rekonstrukcijas un padomju okupācijas upuru memoriāla nākotni.

Provizoriskās memoriāla būvniecības izmaksas ir 1,995 miljoni latu, bet Okupācijas muzeja rekonstrukcijas izmaksas - 3,126 miljoni latu. Kultūras ministrija (KM) valdības rīkojuma projektā paredzējusi, ka Finanšu ministrija ar KM veic normatīvajos aktos paredzētās darbības, lai Okupācijas muzeja rekonstrukcijas un padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecībai nepieciešamo finansējumu pārdalītu no ES struktūrfondu neapgūtajiem līdzekļiem.

 

Ministrija paskaidrojusi, ka abu objektu projektu izstrādei un realizācijai ir jārekonstruē Grēcinieku ielas inženiertīkli, kas saskaņā ar divus gadus veciem aprēķiniem izmaksātu 779 tūkstošus latu. KM atgādina, ka metu konkursā par padomju okupācijas upuru piemiņas memoriālu uzvarēja mākslinieka Kristapa Ģelža, arhitektes Ilzes Miķelsones un sonologa Voldemāra Johansona pieteikums ar nosaukumu Vēstures taktīla.

 

Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) 2008. gada oktobrī ar to noslēdza līgumu par
skiču un tehniskā projekta izstrādi, taču līgums ir iesaldēts līdz 2011. gada 1. jūlijam. Memoriāla skiču projekts ir saskaņots Rīgas pilsētas būvvaldē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas