Prokuratūra brīdina premjeru

Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta virsprokurors Juris Pēda Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (Vienotība) adresētā vēstulē norādījis, ka premjeram nav disciplināras varas pār Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāju.

Prokurors minētajā vēstulē uzsvēris, ka disciplinārvara pati par sevi neizriet no valsts pārvaldes likumā paredzētās pārraudzības kārtības formas. Prokurors brīdina: "(..) par likumpārkāpuma nepieļaujamību, kas varētu izpausties kā disciplinārlietas ierosināšana un KNAB priekšnieka saukšana pie disciplināratbildības, jo Ministru prezidentam nav disciplināras varas pār KNAB priekšnieku."

 

Premjera juridiskā atsauce veidota saistībā ar bijušā KNAB vadītāja Alekseja Loskutova savulaik pārsūdzēto spriedumu par toreizējā premjera Aigara Kalvīša lēmumu par biroja vadītāja atstādināšanu no amata.

 

Savukārt J. Pēda norāda, ka Administratīvās apgabaltiesas spriedums nekādā veidā neapstiprina premjera disciplinārās varas esamības faktu attiecībā uz KNAB priekšnieku, jo tajā tiek vērtēts rīkojums par atstādināšanu no pienākumu pildīšanas, kas nav disciplinārlietas izskatīšanas procesā pieņemts
lēmums.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas