Prokuratūra papildina Lembergam uzrādīto apsūdzību sarakstu

Rīga, 27.aug., LETA. Prokuratūra šodien uzrādījusi grozītu šā gada 14.martā Ventspils mēram Aivaram Lembergam iepriekš par smagiem nodarījumiem celto apsūdzību, papildinot to ar jauniem nodarījumiem un nodarījumu epizodēm, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Dzintra Vītoliņa.

Prokuratūrā šodien uzrādīta grozītā 2007.gada 14.martā Lembergam celtā apsūdzība kriminālprocesa laikā, kas uzsākts 2005.gada 3.oktobrī, pamatojoties uz pārbaudes materiāliem par Ventspils amatpersonu iespējamajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

 

Agrāk celtā apsūdzība papildināta ar jaunu noziedzīga nodarījuma epizodi, par kuru atbildība paredzēta Latvijas Kriminālkodeksa 164.panta 3.daļā par 1994.gada pavasarī izdarītu kukuļa izspiešanu no naftas un naftas produktu tranzīta uzņēmējsabiedrības dalībniekiem, saņemot akcijas 14 250 latu vērtībā, proti, sevišķi lielos apmēros.

 

Ar jaunu noziedzīgu nodarījumu, par kuru atbildība paredzēta Krimināllikuma 318.panta 2.daļā, tas ir par valsts amatpersonas tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, mantkārīgā nolūkā, radot būtisku kaitējumu valsts varai un pārvaldes kārtībai.

 

Apsūdzība papildināta ar jaunu noziedzīgu nodarījumu, par kuru atbildība paredzēta Krimināllikuma 325.panta 2.daļā, proti, par valsts amatpersonas, kas ieņem atbildīgu stāvokli, tīšu likumā noteikto pilnvaru realizēšanu interešu konflikta situācijā, atkārtoti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas