Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prokuratūra uzsākusi kriminālprocesu par DLRTC likvidācijas procesu

Rīga, 29.janv., LETA. Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Agnis Pormalis ir pieņēmis lēmumu par kriminālprocesa uzsākšanu par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) pārvaldē un tai piederošās SIA "Digitālais Latvijas radio un televīzijas centrs" (DLRTC) pārvaldē un likvidācijas procesa gaitā, aģentūru LETA informēja prokuratūras Preses centrā.

Process uzsākts par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas paredzēti Krimināllikuma 24.nodaļā, proti, par likuma par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu, likuma par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju, Komerclikuma un komercsabiedrību grāmatvedību reglamentējošo normatīvo aktu normu neievērošanu, valsts amatpersonu pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu LVRTC un DLRTC pārvaldē un likvidācijas procesa gaitā.

 

Šādu lēmumu prokurors pieņēmis, veicot uzņēmumu likvidācijas likumības pārbaudi. Kriminālprocess uzsākts 25.janvārī.

 

Nolūkā novērst likumpārkāpumu sekas, ar ko ir aizskartas LVRTC, kura valsts kapitāla daļu turētāja ir Satiksmes ministrija (SM), intereses un ar likumu aizsargātās tiesības, Uzņēmumu reģistra (UR) galvenajam valsts notāram vakar, 28.janvārī, ir nosūtīts prokurora iesniegums par UR valsts notāra 2007.gada 2.oktobra lēmumu, ar kuru DLRTC izslēgta no Komercreģistra un atzīta par nederīgu šīs komercsabiedrības reģistrācijas apliecība, atcelšanu un par administratīvā procesa uzsākšanu no jauna saistībā ar to, ka ir mainījušies lietas faktiskie un tiesiskie apstākļi.

 

Par kriminālprocesa uzsākšanu un iesniegumu UR galvenajam notāram prokurors ir informējis SM. Prokurors, atbildot uz SM valsts sekretāra Jāņa Maršāna 2008.gada 10.janvāra vēstulē pausto vēlmi sadarboties ar Ģenerālprokuratūru saistībā ar DLRTC likvidācijas procesu, informē amatpersonu, ka gadījumā, ja kāda SM amatpersona vēlas sadarboties ar kriminālprocesa virzītāju, tad šāda sadarbība ir pieļaujama tikai Kriminālprocesa likuma noteiktajā kārtībā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas