Prokuratūras vēstule nav viesusi skaidrību par Emša tālāko rīcību

Rīga, 17.sept., LETA. Pirmdien Saeimā no Ģenerālprokuratūras saņemtā vēstule nav viesusi skaidrību, kā turpmāk rīkoties Saeimas priekšsēdētājam Indulim Emsim (ZZS).

 

"Man skaidrs nav pilnīgi nekas," aģentūrai LETA teica Emsis. Viņš par savu tālāko rīcību vēl vēlas konsultētiem ar partijas biedriem, kā arī gaidīt Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas atzinumu.

 

Ģenerālprokurors Jānis Maizītis vēstulē Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai norāda, ka prokuratūra Emsi pratinājusi tikai kā liecinieku.

 

Ģenerālprokuratūras lietvedībā ir kriminālprocess par noziegumiem, par kuriem atbildība paredzēta Latvijas Kriminālkodeksa un Krimināllikuma sadaļās, kas runā par saimnieciskiem noziegumiem, amatnoziegumiem, noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā un valsts institūciju dienestā. Emsis šajā kriminālprocesā pratināts kā liecinieks.

 

Kā vēstulē norāda Maizītis, Emša un citu liecinieku liecības ir pretrunā ar citiem kriminālprocesā noskaidrotiem faktiem un joprojām tiek veiktas procesuālas darbības, lai noskaidrotu pretrunu rašanās cēloņus. Tādēļ pašlaik nav likumīga pamata pieņemt lēmumu saistībā ar Emša un citu liecinieku pretrunīgām liecībām.

 

Ģenerālprokurors informējis, ka izmeklēšanas darbības tiks veiktas iespējami īsākā termiņā.

 

Jau ziņots, ka Emsis ir apturējis savu ārpolitisko darbību. Sākotnēji, pēc liecību sniegšanas prokuratūrā, Emsis pieļāva iespēju atkāpties no amata un nolikt deputāta mandātu, taču jau pēc nedēļas viņš domas bija mainījis un paziņoja, ka turpinās darbu.

 

Interneta medijs "Republika.lv" 24.augustā rakstīja, ka tuvākajā laikā Ģenerālprokuratūra, iespējams, vērsīsies Saeimā ar lūgumu lemt par imunitātes noņemšanu Emsim, kurš tiekot turēts aizdomās par nelikumīgu naudas pieņemšanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas