Publiskos informāciju par vēl kādu vērienīgu sarunu noklausīšanos

Rīga, 29.aug., LETA. Šodien biedrība "Sabiedriskās Izmeklēšanas birojs" sola publiskot informāciju par kādu nesen atklātu "noklausīšanās afēru", kurā veselu gadu nelikumīgi esot noklausīti vismaz 45 cilvēki.

Biroja vadītājs Imants Liepiņš aģentūru LETA nevēlējās sniegt sīkāku informāciju par noklausītajām personām un sarunu saturu. Visa viņa rīcībā esošā informācija tikšot sniegta preses konferencē.

 

Liepiņš apgalvoja, ka tā ir "visu laiku vērienīgākā noklausīšanās afēra Latvijas vēsturē". Tā esot notikusi salīdzinoši nesen, un Liepiņš "kā neatkarīgs pētnieks" esot apkopojis tās nianses.

 

Pēc Liepiņa teiktā, par šo lietu esot sākti vairāki kriminālprocesi un aizdomās turamo lokā esot arī tiesībsargājošo iestāžu darbinieki. Lietas izmeklēšanu veicot arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

 

KNAB vadītājs Aleksejs Loskutovs aģentūrai LETA norādīja, ka nevar komentēt "Sabiedriskās Izmeklēšanas biroja" izplatīto informāciju, jo tajā nav norādīts, tieši par kādu sarunu noklausīšanos ir runa. Loskutovs arī sacīja, ka ir maz ticams, ka pēc biroja rīkotās preses konferences KNAB sniegs jebkādus komentārus.

 

Noklausīti tikuši uzņēmēji, pašvaldības darbinieki un ierēdņi, un noklausīšanos veikušas valsts institūcijas. Pēc Liepiņa teiktā, noklausīšanās mērķis bijis "plānot citus noziegumus un diskreditēt cilvēkus". Noklausīšanās neskarot tikai konkrētu Latvijas reģionu vai biznesa nozari, bet gan aptverot "visu Latviju".

 

Vērienīgā noklausīšanās esot finansēta no privātā sektora, apgalvoja Liepiņš.

 

Preses konference plkst.11 notiks Rīgā, viesnīcā "Monika", Elizabetes ielā 21. Kā uzsvēra Liepiņš, "tajā tiks nosaukti noklausīšanās pasūtītāji, izpildītāji, organizētāji, kā arī parādīts, kā šie noziegumi finansēti par noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas