Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

PVN celšanā risks lielāks nekā ieguvums

Iepriekšējo reizi PVN likmes tika paaugstinātas 2009. gada 1. janvārī, un toreiz ieņēmumi no šī nodokļa nevis palielinājās, bet gan samazinājās.

2009. gada aprīļa vidū šā nodokļa ieņēmumi atpalika pat par 27,4 procentiem. Turklāt
iepriekšējā PVN likmju maiņa notika ļoti sasteigti - likums ar attiecīgiem grozījumiem tika izsludināts
2008. gada 23. decembrī, bet jaunā PVN likme stājās spējā jau no 2009. gada 1. janvāra.

 

Šobrīd PVN ieņēmumi pildās samērā labi. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīcībā esošā informācija liecina, ka septembrī PVN iekasēts 73,8 miljonu latu apmērā, kas ir par 21 procentu vairāk, nekā bija
plānots, un par 9,5 procentiem vairāk nekā pērn tādā pašā laika posmā.

 

Šobrīd tiek apspriesti vairāki varianti iespējamai PVN likmju maiņai. Viens paredz samazināto PVN likmju atcelšanu, kas nozīmē, ka par elektrību, gāzi, siltumu, grāmatām, laikrakstiem, medikamentiem, zīdaiņu pārtiku, sabiedriskā transporta biļetēm pašreizējo 10 procentu vietā būs jāmaksā 21 procents, sadārdzinot šo preču un pakalpojumu cenas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas