Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Raidījums: 21 miljonu latu vērtais ātrās palīdzības auto konkurss aizdomīgi izdevīgs vienam pretendentam

RĪGA, FEB 14, BNS - Veselības ministrei Baibai Rozentālei pakļautais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests sagatavojis labu augsni biznesam kādai privātai firmai un izrādās, ka, izpētot konkursa noteikumus par sanitārā autotransporta pakalpojumiem Rīgā, redzams, ka tie atbilst tikai vienam uzņēmumam.

Kā uzvarētājs tas varētu tikt pie vairāk nekā divdesmit miljonu latu līguma uz pieciem gadiem, bet valsts paliktu zaudētājos, jo diezin vai šādā formālā konkursā iespējams atrast saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu, svētdien vakarā vēstī TV3 raidījums "Nekā Personīga".  

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests meklē uzņēmumu, kas Rīgas reģionā varētu ātri aizvest mediķus uz izsaukumiem. Firmai jābūt vismaz 65 specializētajām automašīnām un 160 šoferiem. Valsts par to turpmākos piecus gadus gatava maksāt diezgan ievērojamu summu - 21 miljonu un 600 tūkstošus latu. Tik vērienīgs iepirkums šajā nozarē pēdējos gados nav pieredzēts. Vairākus transporta biznesa tīģerus šī summa patiesi iekārdinājusi, jo aptuvenie aprēķini liecina, ka bizness varētu būt perspektīvs.

 

Pēc aptuveniem aprēķiniem vienas automašīnas nomu uzņēmums mēnesī varētu nopelnīt simts latus. Transporta pakalpojumu lielākās firmas sākušas iepazīties ar konkursa noteikumiem, taču bijušas nepatīkami pārsteigtas, jo konkursa noteikumi paredz, ka piedalīties tajā var tikai šajā jomā jau strādājošs uzņēmums.

 

Izvirzītajām prasībām atbilst tikai viena firma - AS "Rīgas sanitārā transporta autobāze". Tas ir privāts uzņēmums, kas pieder Adigjozalam Mamedovam. Viņa dēls - Eldanizs Mamedovs Rīgas domes vēlēšanās startēja LPP/LC sarakstā. Uzņēmums jau patlaban vizina ātrās palīdzības mediķus Rīgā ar dažāda vecuma "Mercedes" un "Volkswagen" markas automašīnām.

 

Priekšniecība ar sniegtajiem pakalpojumiem ir apmierināta, bet šoferi nē. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests sadarbību ar šo firmu 10 baļļu sistēmā, novērtēja ar 7 - 8 ballēm - kas nozīmē labi. Savukārt šoferu arodbiedrības pārstāvis uzņēmumam deva ne vairāk kē 4 balles. Vairāki šoferi stāstīja, ka automašīnas ir ļoti sliktā stāvoklī un ļoti bieži lūzt. Par remontu un detaļām nereti jāmaksā pašiem šoferiem.

 

Rīgas šoferi uzskata, ka ir ātrās palīdzības komandas sastāvdaļa, taču veselības ministrijai pagaidām nav plāna pieņemt viņus darbā. Šādi esot lētāk. Ministrija apzinās, ka automašīnas ir nolietojušās, vairums vecākas par 7 gadiem. Sākotnēji bija plānots, ka Rīgas sanitārā transporta autobāze atjaunos autoparku, lai mašīnas nebūtu vecākas par 5 gadiem, taču tas nav noticis.

 

Tagad līgumā paredzēts, ka valsts par 7 gadus vecākām mašīnām maksās uzņēmumam par 20% mazāk. Iepriekš tas tā nebija. Amatpersonas noliedz, ka konkursa noteikumi rakstīti konkrētam uzņēmumam. Taču "Nekā Personīga" rīcībā esošā informācija liecina, ka plāns sadarboties tieši ar šo uzņēmumu veselības ministrijai bija gan.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas