Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

RAPLM: novadu nemieros vainojama politika

Lai bez emocijām izvērtētu mērsradznieku neapmierinātību ar dzīvi Rojas novadā, pagājušajā nedēļā Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) uz turieni nosūtīja Pašvaldību attīstības departamenta tiesiskā nodrošinājuma nodaļas vecāko eksperti Veroniku Jurču.

Ierēdne secinājusi, ka konfliktsituācija Rojas novadā nav saistīta ar pakalpojumu pasliktināšanos Mērsraga pagastā, bet gan ar politiskiem aspektiem, kā arī ar domes priekšsēdētāja Jāņa Žoluda sākotnēji nepietiekamo komunikāciju ar Mērsraga iedzīvotājiem.

 

Konstatētie trūkumi: nav ieviesta elektroniskā dokumentu aprites sistēma (dokumenti katru dienu tiek nogādāti uz novadu), nav instrukcijas par veidlapu un zīmogu lietošanu, nav struktūrvienības nolikuma.

 

Neoficiāli kļuvis zināms - ja Rojas domes priekšsēdētājs Jānis Žoluds nestabilizēs savas pašvaldības darbu, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns var lemt par viņa atcelšanu no amata.

 

Ministrs jau iepriekš izteicies, ka, ja Mērsragam izdosies atdalīties no Rojas novada, tiks pavērtas durvis, kurās ar dažādiem ieganstiem mēģinās spraukties arī citi - un tas šobrīd valstij nav izdevīgi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas