Ražotāju cenas rūpniecībā samazinājušās par 0,9%

Rīga, 25.maijs, LETA. Ražotāju cenas Latvijas rūpniecībā 2009.gada aprīlī, salīdzinot ar martu, samazinājās par 0,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinājumā ar 2008.gada aprīli tās ir sarukušas par 2,6%. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, ražotāju cenu samazinājums, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, aprīlī novērots pirmo reizi. Šā gada martā, salīdzinot ar pagājušā gada martu, cenas bija palielinājušās par 1,5%, februārī - par 3,9%, bet janvārī - par 7,2%.

Savukārt cenu samazinājums no mēneša uz mēnesi novērots jau ilgāku periodu. Taču samazinājuma tempi ir kritušies, jo janvārī, salīdzinot ar pagājušā gada decembri, cenas samazinājās par 0,6%, no janvāra uz februāri - par 1,4%, bet no februāra uz martu - par 1,6%.

Aprīlī, salīdzinot ar martu, ražotāju cenu kopējo līmeni visvairāk pazemināja cenu kritums koksnes un koka izstrādājumu ražošanā (0,3%), pārtikas produktu ražošanā un metālu ražošanā (0,2% katrā nozarē), poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā, citur neklasificētu iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā, atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā; materiālu pārstrādē (0,1% katrā nozarē).

Vienlaikus vislielākā paaugstinošā ietekme bija cenu pieaugumam gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas (0,1%).

Gada laikā vislielākā pazeminošā ietekme uz ražotāju cenu kopējo līmeni bija cenu kritumam koksnes un koka izstrādājumu ražošanā un metālu ražošanā (2,7% katrā nozarē), atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē (0,9%), pārtikas produktu ražošanā (0,5%).

Savukārt vislielāko paaugstinošo ietekmi uz ražotāju cenu kopējo līmeni atstāja tarifu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (3,9%).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas