Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reģionālās televīzijas tiesāsies

Optimistiski paziņojot par veiksmīgi īstenoto pāreju uz ciparu apraidi, atbildīgās institūcijas izliekas, ka reģionālās televīzijas Latvijā neeksistē, - par to, iespējams, sagaidāmi Eiropas līmeņa tiesu darbi.

Vakar patiešām tika atslēgta analogā apraide nacionālajām televīzijām, taču lokālās televīzijas reģionos no Rīgas atslēgt tehniski nav iespējams. Vietējās izmanto savus analogos raidītājus, tātad, ja vien nevēlēsies pašlikvidēties, turpinās raidīt. Nacionālais radio un televīzijas centrs atslēdzis vien tās trīs televīzijas, kurām nomāja savu infrastruktūru. Taču Latvijā kopumā ir 21 vietējā televīzija, un to kopējā auditorija ir ap 300 000 skatītāju liela.

 

Latvijas reģionālo televīziju asociācijas priekšsēdētājs, divu reģionālo televīziju līdzīpašnieks un vadītājs Jānis Galviņš stāsta, ka pašlaik Saeimas atbildīgajā komisijā panākta konceptuāla vienošanās, ka vēl līdz 2011. gada beigām mazās televīzijas tomēr drīkstēs raidīt analogajā signālā. Jānis Galviņš atgādina, ka līdz pat marta beigām Nacionālā radio un televīzijas padome apgalvoja, ka reģionāļi varēs raidīt patstāvīgi. Taču tad pēkšņi viss mainījās, un Lattelecom tapa pasludināts par starpposmu, bet visas mazās televīzijas - par saliekamām vienā Latvijas ziņu kanālā.

 

Šāda monopola izveidošana apdraud mazo televīziju pastāvēšanu, tāpēc asociācija tuvākā mēneša laikā plāno vērsties Eiropas Komisijā, bet pēc atbildes saņemšanas - nepieciešamības gadījumā arī starptautiskajā tiesā pret Latvijas valsti. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas