Repše atstādina Jakānu no pienākumu pildīšanas

Rīga, 22.okt., LETA. Finanšu ministrs Einars Repše (JL) šodien no amata atstādinājis Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektoru Dzintaru Jakānu.

Šāds lēmums pieņemts, jo Jakāns uzdotajā laikā "apzināti nav izpildījis Repšes rīkojumus", aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā.  

Jakāns no amata atstādināts pret viņu ierosinātās disciplinārlietas ietvaros, kas ar Repšes rīkojumu ierosināta šodien par pienākumu nepildīšanu.

 

Repše saglabājis Jakāna amata mēnešalgu un sociālās garantijas.

 

Ministra lēmums ir pamatots ar Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likumu par amatpersonas apzinātu rīkojumu nepildīšanu, tādējādi kaitējot valsts pārvaldei.

 

"Nav pieņemams, ka VID ģenerāldirektors sistemātiski un apzināti ignorē ministra uzdotos rīkojumus, tādējādi kavējot visa dienesta reorganizācijas procesu. Jakāna rīcība kaitē VID tiešajam darbam, kā dēļ cieš VID klienti - visi nodokļu maksātāji," izteicies Repše.

 

Disciplinārlieta ierosināta, jo Jakāns nav izpildījis ministra 14.oktobrī un atkārtoti 19.oktobrī izdotos rīkojumus nekavējoties veikt darbības, lai izsludinātu konkursus uz VID ģenerāldirektora vietnieku amatiem līdz 21.oktobrim, kā arī rīkojumu atcelt no amatiem tos VID pārvalžu direktorus un viņu vietniekus, kuru iecelšana amatā netika saskaņota ar finanšu ministru.

 

Ar ministra rīkojumu VID ģenerāldirektoram ir uzdots līdz 29.oktobrim sniegt paskaidrojumus par norādītajiem tiesību normu pārkāpumiem disciplinārlietas izmeklēšanas komisijai.

 

Par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju ir iecelta VID ģenerāldirektora pirmā vietniece, Galvenās nodokļu pārvaldes direktore Nelija Jezdakova.

 

Premjers Valdis Dombrovskis (JL) šodien žurnālistiem uzsvēra, ka VID vadītāja atstādināšana ir finanšu ministra kompetences jautājums. Premjers pauda viedokli, ka dienestā ir bijušas problēmas, tomēr plašākus komentārus viņš varētu sniegt tikai pēc iepazīšanās ar situāciju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas