Repše nav mainījis viedokli par Jakāna atbrīvošanu

Rīga, 15.janv., LETA. Finanšu ministrs Einars Repše (JL) nav mainījis viedokli jautājumā par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora Dzintara Jakāna atbrīvošanu no amata, aģentūrai LETA uzsvēra ministra preses pārstāvis Aleksis Jarockis.

Repše ir pieņēmis savu lēmumu, jo uzskata, ka piemērotākais sods pēc konstatētajiem disciplinārlietas pārkāpumiem esot atlaišana.  

Šis jautājums gan vēl tikšot pārrunāts pirmdien, 18.janvārī, valdību veidojošo partiju starpā, uzklausot partiju viedokļus šajā jautājumā.

 

LETA jau ziņoja, ka Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde vakar vakarā nolēma lūgt sniegt tai papildus informāciju par iespējamajiem Valsts ieņēmuma dienesta ģenerāldirektora Dzintara Jakāna pārkāpumiem.

 

Tikmēr, pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, Repše varētu rosināt Jakānu nevis atbrīvot no amata, bet gan rotācijas ceļā iecelt kādā citā postenī, ko var izdarīt arī bez viņa piekrišanas.

 

Tā kā pastāv liela iespēja, ka Jakāns savu atbrīvošanu no amata apstrīdēs tiesā, turklāt daļa politiķu bažījas, ka viņš tiesā varētu arī uzvarēt, tiekot izvērtētas iespējas Jakānu rotācijas ceļā iecelt citā postenī. Kā norāda aģentūras LETA avoti, rotāciju tiesā ir daudz grūtāk apstrīdēt nekā atbrīvošanu no amata, kur ir jābūt dzelžainiem pierādījumiem, ka persona tiešām ir nodarījusi kaitējumu valsts civildienestam.

 

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, ZZS kopumā sliecoties neatbalstīt Jakāna nomaiņu, kas arī esot iemesls, kāpēc "Jaunais laiks" meklējot citas iespējas, kā Jakānu nomainīt VID vadītāja amatā, un izvērtē rotācijas iespējas. Tautas partija jau ir paziņojusi, ka neatbalstīs Jakāna nomaiņu, sekojoši Repšes iecerei par Jakāna atbrīvošanu valdībā pietrūkst balsu.

 

Kā ziņots, nākamās nedēļas, 19.janvāra, valdības darba kārtībā iekļauts finanšu ministra Repšes virzīts jautājums par Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora Jakāna atbrīvošanu no amata.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas