Riekstiņš: Krievija vienkāršos pastiprinātās autopārvadātāju kontroles

Rīga, 22.dec., LETA. Latvija ir saņēmusi apstiprinājumu no Krievijas Muitas dienesta, ka tiek vienkāršoti pastiprinātie kontroles pasākumi uz valsts robežas, aģentūru LETA informēja ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP).

Krievijas puse esot devusi norādījumu no šodienas muitas dienestiem vienkāršot atsevišķas ieviestās procedūras. "Šī ir pozitīva ziņa, kas varētu vienkāršot izveidojušos situāciju," uzsvēra ministrs, pieļaujot, ka situācija uz robežas varētu sākt normalizēties.  

Riekstiņš arī norādīja, ka šis ir pagaidu lēmums, tāpēc ir svarīgi, lai atbildīgās Latvijas institūcijas un autopārvadātāji turpinātu dialogu ar Krievijas pusi par konstatēto pārkāpumu novēršanu.

 

LETA jau ziņoja, ka kritiska situācija Latvijas autopārvadātājiem izveidojusies arī Krievijas pusē, kur rindā jau vairākas dienas gaida ap 250 automašīnu, žurnālistus informēja Latvijas autopārvadātāju asociācijas "Latvijas auto" prezidents Valdis Trēziņš.

 

Tiem autovadītājiem, kuri nogādājuši kravas un dodas atpakaļ, ir apgrūtināta izbraukšana no Krievijas, jo muitas darbinieki vēloties saņemt apstiprinājumu no kravu saņēmējiem, kam pēc dokumentiem tā nogādāta. Šādas informācijas saņemšana prasa ilgu laiku, un pārvadātāji spiesti gaidīt.

 

"Situācija ir kritiska," rezumēja Trēziņš. Pārvadātāji vairākas dienas ir spiesti gaidīt stiprā salā, divas mašīnas esot pat "aizsalušas", tāpat vairāki autopārvadātāji esot apzagti.

 

Latvijas puse jau iesniegusi savus priekšlikumus situācijas risināšanai, nākot pretī Krievijas puses iebildumiem par karnešu garantiju apdrošināšanas maksājumiem, jo daļu konstatēto zaudējumu esot apņēmusies segt "Latvijas auto".

 

Krievijas Federālais muitas dienests sācis papildu pārbaužu veikšanu, lai kontrolētu Latvijas autopārvadātājus, kā dēļ tiek kavēta Latvijas un Krievijas robežas šķērsošana Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas