Riekstiņš lūgs atsaukt no amata Latvijas vēstnieku Igaunijā

Rīga, 12.nov., LETA. Šonedēļ ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) lūgs Valsts prezidentu Valdi Zatleru atsaukt no amata Latvijas vēstnieku Igaunijā Rihardu Muciņu, kurš 20.septembrī Igaunijā tika aizturēts par braukšanu alkohola reibumā.

Riekstiņš šādu lēmumu pieņēmis, izvērtējot Ārlietu ministrijas veiktās disciplinārlietas materiālus, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis.

 

LETA jau ziņoja, ka pret Muciņu tika ierosināta disciplinārlieta un uz lietas izmeklēšanas laiku viņš bija atsaukts no savu pienākumu pildīšanas Tallinā.

 

Vēstnieka prombūtnes laikā par vēstniecības pagaidu pilnvaroto lietvedi bija nozīmēta vēstniecības 1.sekretāre Katarīna Plātere.

 

Muciņš ir dzimis dzimis 1968.gadā. 1991.gadā viņš beidza Latvijas Universitātes Svešvalodu fakultāti, bet 1998.gadā studēja Oksfordas universitātē.

 

No 1991. līdz 1992.gadam Muciņš strādājis par ārējo sakaru vadītāju Kultūras ministrijā, līdz 1994.gadam bijis Ārlietu ministrijā Apvienotās Karalistes un Beneluksa valstu politikas nodaļas galvenais speciālists, bet vēlāk kļuvis par Amerikas un Austrālijas valstu nodaļas vadītāju. No 1994. līdz 1997.gadam Muciņš bija Ārlietu ministrijas preses sekretārs.

 

Turpmākajos gados Muciņš ir bijis Ārlietu ministrijas Baltijas un Ziemeļeiropas valstu nodaļas un 2.politiskā departamenta direktors, Valsts prezidentes ārpolitikas padomnieks un Latvijas vēstniecības ASV padomnieks, līdz 2005.gada oktobrī viņš kļuva par Latvijas vēstnieku Igaunijā.

 

Pērnā gada aprīlī Muciņš iestājās partijā "Jaunais laiks". Tagad viņa rīcību vērtēs partijas Ētikas komisija.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas