Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgā apspriedīs NATO drošības stratēģiju

Šonedēļ Latvijas un Rīgas vārds pasaulē btiks skandēts ļoti bieži, jo no 28. maija līdz 1. jūnijam mūsu valsts galvaspilsētā notiks vērienīgs bpasākums - NATO Parlamentārās asamblejas (PA) pavasara sesija.

Tajā paredzēts izskatīt vairākus svarīgus jautājumus, kas saistīti gan ar militāro, gan nemilitāro drošību.

 

Nekā neparasta nav faktā, ka PA, visticamāk, apspriedīs arī krīzes izraisītās sekas. Ekspertu grupa bijušās ASV valsts sekretāres Madlēnas Olbraitas vadībā norādījusi, ka tikai sešas no 26 NATO dalībvalstīm Eiropā pilda savas saistības, kas paredz finansējumu aizsardzībai divu procentu apmērā no
iekšzemes kopprodukta (IKP). Latvijā tie ir 1,3 procenti no IKP. Tā ir Latvijas lokālā pieredze, bet
PA plānots diskutēt arī NATO jaunās drošības stratēģijas koncepciju, īsi pirms asamblejas informē
NATO PA Latvijas delegācijas vadītāja, Saeimas deputāte Vaira Paegle (PS).

 

Tieši Rīgā NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens alianses dalībvalstu parlamentāriešiem ziņošot par paveikto koncepcijas izstrādē. Tajā apskatīti jauni globālie izaicinājumi, tostarp kiberdrošība, enerģētiskā drošība, terorisms, kā arī ekonomiskie jautājumi. (Neatkarīgā Rīta Avīze)

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas