Rīgā būtiski palielinās priekšrocības sabiedriskajam transportam

Rīga, 9.okt., LETA. Rīgā tiks būtiski palielinātas priekšrocības sabiedriskā transporta kustībai, šodien žurnālistus informēja Rīgas mērs Jānis Birks (TB/LNNK).

Rīgas domes Satiksmes departamentam uzdots mēneša laikā izstrādāt priekšlikumus koridoru izveidošanai pilsētas ielās, kurus varētu izmantot tikai sabiedriskais un operatīvais transports.

 

Tāpat iecerēts aizliegt transportlīdzekļiem braukt pa tramvaja sliedēm daudzviet visā pilsētā, vienlaikus atļaujot pa sliedēm braukt citiem transportlīdzekļa veidiem un operatīvajam transportam.

 

Kā tuvākais risinājums sastrēgumu mazināšanai paredzēts kravas transportlīdzekļu kustību ierobežojums vairākās vietās Rīgā. Kravas transportlīdzekļu satiksme varētu tikt aizliegta rīta stundās pār Slāvu tiltu abos virzienos, kā arī pār Deglavas ielas pārvadu un Zemitānu ielas pārvadu centra virzienā.

 

Savukārt no plkst.16 līdz 19 kravas automašīnas nevarēs braukt pa Akmens tiltu, pa Salu tiltu centra virzienā, Krasta ielu, Mūkusalas ielu, Slāvu tiltu abos virzienos, kā arī Deglava ielas pārvadu un Zemitānu pārvadu centra virzienā.

 

Tiks arī meklēti risinājumi, kā aizliegt mācību automašīnu braukšanu sastrēgumu stundu laikā.

 

Tuvākajā laikā paredzēts atjaunot neatļauti novietoto automašīnu evakuāciju, kā arī noteikt preču saņēmēju atbildību, ja preču piegādātāji ierodas pašvaldības noteikumos neparedzētā laikā.

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Satiksmes departamenta preses sekretāre Ieva Prauliņa, departaments mēneša laikā izstrādās grafiku ar konkrētām vietām, kuros tiks veidoti sabiedriskā transporta koridori, kā arī vietas, kur aizliegs braukt pa tramvaja sliedēm.

 

Atsevišķās vietās Rīgā, piemēram Raiņa un Kalpaka bulvārī, iecerēts likvidēt autostāvvietas ielu malās.

 

Kā žurnālistiem atzina Birks, departaments ir iesniedzis konkrētus priekšlikumus, tomēr mēru neapmierinot to ieviešanas tempi. "Daudzi priekšlikumi bija acīmredzami, un tos sen varēja ieviest," norādīja Birks.

 

Kā aģentūrai LETA sacīja Birks, ja tiks nodrošināta sabiedriskā transporta prioritāte un tas efektīvi kursēs, cilvēkiem būs iespēja izvēlēties - sēdēt sastrēgumā savā automašīna vai arī ātri pārvietoties ar sabiedrisko transportu.

 

Rīgas mērs aģentūrai LETA nevēlējās atbildēt uz jautājumu, vai sabiedriskā transporta prioritātes palielināšanas dēļ nepalielināsies pārējo transportlīdzekļu sastrēgumi.

 

"Mēs neesam šādu jautājumu skatījuši, galvenais ir nodrošināt prioritāti sabiedriskajam transportam," uzsvēra Birks.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas