Rīgā tiksies Baltijas valstu finanšu ministri

Rīga, 23.aug., LETA. Nākamnedēļ, 30.augustā, Rīgā tiksies visu trīs Baltijas valstu finanšu ministri, lai pārrunātu reģionam aktuālākos finanšu jautājumus, kā arī veidotu vienotu viedokli atsevišķos jautājumos ES līmenī, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas Komunikāciju departamentā.

Baltijas valstu finanšu ministru tikšanās ir regulārs ikgadējs pasākums, kurš rotācijas kārtībā tiek organizēts kādā no Baltijas valstīm.

 

Latviju pārstāvēs finanšu ministrs Oskars Spurdziņš (TP), Lietuvu - finanšu ministrs Rimants Šadžus, bet Igauniju- - finanšu ministrs Ivari Padars. Tāpat sarunās piedalīsies arī visu trīs valstu Finanšu ministriju atbildīgie speciālisti.

 

Tikšanās laikā paredzēts apspriest nodokļu un muitas jautājumus, piemēram, Eiropas Komisijas iniciatīva kopējās konsolidētās uzņēmumu ienākuma nodokļa bāzes izveidei, likumdošana akcīzes nodokļa jomā u.c. Šajā sadaļā paredzēts pārrunāt arī Krievijas robežas šķērsošanas problēmas.

 

Sarunās tiks pārrunāts ES budžeta un finanšu jautājumi, piemēram, Kohēzijas fonda un struktūrfondu projektu sadārdzināšanās 2004.-2006.gada periodā, 2007.-2013.gada periods un prognozes par ES budžeta pārskatīšanu pēc 2013.gada.

 

Sīkāku informāciju par ministru un ministriju speciālistu pārrunāto varēs iegūt preses konferencē, kas paredzēta pēc darba tikšanās beigām.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas