Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgas dome plāno sākt kontrolēt mācību saturu privātajos bērnudārzos

Rīga, 16.maijs, LETA. Pēc sūdzību saņemšanas par ieroču demonstrēšanu privātajā bērnudārzā "Pūcīte" Rīgas dome plāno sākt kontrolēt mācību saturu privātajos bērnudārzos.

Kā aģentūru LETA informēja pašvaldībā, Rīgas domē ir saņemts daudz sūdzību par gadījumu, kad privātajā bērnudārzā "Pūcīte" uz bērnu nodarbībām ieradās vācu kara laika formās tērptas personas, kas demonstrēja kaujas munīciju trīs un četrus gadus veciem bērniem.  

Rīgas domes pārstāve Dzintra Āboliņa aģentūrai LETA uzsvēra, ka pašvaldības bērnudārzam "Pūcīte", kas atrodas Ērgļu ielā1, nav nekādas saistības ar tāda paša nosaukuma privāto bērnudārzu Raunas ielā 32-1, kurā ienesti ieroči.

 

Patlaban Rīgas domei nav pamata regulēt mācību procesu privātajos bērnudārzos, bet "Pūcīte", tāpat kā daudzas citas pirmsskolas, saņem pašvaldības līdzfinansējumu 30 vai 93 latu apjomā par katru bērnu. Tāpēc tuvākajā laikā tiks izstrādāts regulējums, lai turpmāk, slēdzot sadarbības līgumus ar privātajiem bērnudārziem, pašvaldībai būtu tiesības kontrolēt mācību programmas un citas aktivitātes. Tiks arī slēgtas papildus vienošanas ar tām pirmsskolas mācību iestādēm, kas jau saņem līdzfinansējumu.

 

"Ja kāds bērnudārzs vēlas saņemt finansējumu no Rīgas domes, tad tajā nevar notikt tādi pasākumi, kāds bijis "Pūcītē". Bet, ja kādu apsvērumu dēļ viņi tomēr plāno tos organizēt, tad zaudēs līdzfinansējumu," skaidroja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

 

Sabiedrība joprojām turpinot paust neizpratni un sašutumu par privātajā bērnudārzā "Pūcīte" notikušo nodarbību, kuras laikā maziem bērniem tika demonstrēti īsti ieroči. Turklāt materiāls par nodarbību tika izplatīts arī interneta vietnēs.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR) uzsvēra: "Tā nav patriotiskā audzināšana, kā to tagad mēģina pasniegt privātā bērnudārza pārstāvji. Nevienā pirmskolā nav pieļaujama ieroču demonstrēšana. Patriotiskajās nodarbībās ar bērniem atbilstoši viņu vecumam ir jārunā par dzimtenes mīlestību, par piederību savai pilsētai."

 

Vienlaikus Aldermane aicina nejaukt abus bērnudārzus un neizteikt nepamatotus pārmetumus pašvaldības iestādei.

 

Kā ziņots, 16.martā privātajā bērnudārzā "Pūcīte" noticis leģionāru atceres dienas pasākums, kurā piedalījušies divi latviešu leģionāru formās tērpi vīrieši - Normunds Jērums un Ivo Lembergs no biedrības "Latviešu karavīrs". Pasākumā piedalījies arī Saeimas deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK).

 

"Pūcītes" mājaslapā ievietotajā fotogalerijā un videomateriālā redzams, kā pirmsskolas vecuma bērni rotaļājas ar īstām pistolēm, ložmetēju un granātām.

 

"Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "Bērnu radošais centrs "Pūcīte"" 1200 kapitāla daļas 1200 latu vērtībā pieder Parādniekam.

 

"Šajā jautājumā ir sacelta absolūti nepamatota ažiotāža. Šo savdabīgo ažiotāžu ir sacēluši Kremļa mediji (..), kuru mērķis ir novērst uzmanību no tā, kā ar ordeņiem apkārušies un piedzērušies cilvēki 9.maijā degradē apkārtējo vidi," sacīja deputāts, paužot neizpratni, kāpēc šī informācija nav tikusi aktualizēta jau marta beigās, kad viņš to bija publiskojis sociālajos tīklos.

 

Parādnieks skaidroja, ka bērniem bija iespēja iepazīties un apskatīt deaktivizētus ieročus, kurus to stāvokļa dēļ nevar vairs dēvēt par reāliem ieročiem. Politiķis noraidīja medijos pausto, ka bērni būtu rotaļājušies ar īstiem ieročiem.

 

LETA jau ziņoja, izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis paudis viedokli, ka ieroči, cilvēki armijas uniformās un šāda veida vēstījumi bērnudārzos ir kategoriski nepieņemami. "Tāda ir mana personiska pārliecība," uzsver ministrs.

 

Sašutumu par leģionāru piemiņas dienas svinībām bērnudārzā paudusi virkne Krievijas mediju, nodēvējot tās par "nacistu līdzskrējēju patriotisma mācībām bērnudārzā Rīgā".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas