Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgas domes makā iepļāno 52 miljonu robu

Finanšu ministrija nesaskata problēmu, jo deficītu veido līdzfinansējums Eiropas projektiem. Rīgas domes (RD) nākamā gada budžeta projektā paredzēts 13,1 procenta jeb vairāk nekā 52 miljonu latu deficīts.

Neliels budžeta deficīta palielinājums paredzēts arī šā gada budžeta grozījumos, ko šodien izskatīs domes Finanšu un administratīvo lietu komitejā. Situācija satrauc domes opozīciju, taču ne Finanšu ministriju, jo deficīta apjomu veido ieguldījumi investīcijās.

 

Rīgas domes Finanšu departamenta sagatavotajā informācijā par 2011. gada konsolidēto budžetu redzams, ka tā ieņēmumu daļa plānota par aptuveni 12 miljoniem latu mazāka nekā šā gada budžetā, bet izdevumu daļu paredzēts audzēt par vairāk nekā 6,5 miljoniem.

 

"Rīga ir tikpat atkarīga no iedzīvotāju ienākuma nodokļa kā valsts kopumā. Ņemot vērā ilglaicīgo ieņēmumu prognozi, mēs šādu deficītu varam atļauties. Bet budžeta deficīta apjomu nenosaka
politiķi, bet Finanšu departaments. Līdz 14. decembrim, kad budžetu paredzēts pieņemt, vēl
to vērtēsim un iespējams deficīta samazinājums," izteicās jaunievēlētais Rīgas vicemērs Andris
Ameriks (LPP/LC).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas