Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgas kapu bizness darbojas savā vaļā

Tādu secinājumu izdarīja Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas deputāti.

Rīgas pašvaldībai piederošo kapsētu piegulošajās teritorijās atrodas ap 50 uzņēmumu, kas iznomātajā zemes gabalā izgatavo un pārdod priekšmetus kapu vietas iekārtošanai (pieminekļus, apmales u. c.).

 

Pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka šīm firmām jāmaksā Rīgas domei par komersanta atļauju, kas SIA ir 1500 latu gadā, bet individuālajiem uzņēmumiem - sākot no 15 latiem. Tāpat šiem komersantiem ir jāmaksā par iznomāto zemes gabalu (10-12 santīmi par m2), skaidro Kapsētu pārvaldes priekšnieks Vilnis Bisenieks.


Tomēr šobrīd no visiem uzņēmējiem komersanta atļauju ir iegādājušies pieci, bet šogad par to sa-
maksājuši tikai trīs, tā komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.

 

Nevienai Rīgas domes struktūrvienībai nav arī informācijas, cik un kam šie uzņēmumi maksā gan par atļaujām, gan nomu. Tāds haoss izveidojies, jo daļa komersantu ir fiksēti Īpašuma departamenta, daļa - Kapsētu pārvaldes reģistros, daļa - vēl citur. Rīgas domes struktūrvienības šo atbildību futbolē no vienas pie otras, uzskatot, ka tas nav viņu kompetencē.

 

Komitejā izskanēja viedoklis, ka šīm lietām ir jābūt vienās rokās, vislabāk - Kapsētu pārvaldes, jo šobrīd nav pilnīgi nekādas kārtības, un esot sajūta, ka situācija netiek kontrolēta. V. Biseniekam uzdots līdz 13. jūlijam iesniegt plānu, kā sakārtot šo sistēmu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas