Rīgas pašvaldība atbalsta bargāku sodu ieviešanu sastrēgumu izraisītājiem

Rīga, 11.dec., LETA. Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti otrdien atbalstīja Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) izstrādātos priekšlikumus par sodu palielināšanu tiem autovadītājiem, kas pārkāpj apstāšanās un stāvēšanas aizlieguma zīmes, tādējādi palielinot sastrēgumus pilsētas ielās.

RPP priekšlikumus jau atbalstīja Drošības un kārtības jautājumu komitejas deputāti.

 

RPP pārstāvji atzina, ka patlaban pilsētas centrā daļai autovadītāju izdevīgāk ir pārkāpt noteikumus, novietojot savus braucamos tam neparedzētās vietās, jo sods par šādu nodarījumu ir mazāks nekā maksa par autostāvvietu.

 

Patlaban policistiem nav dotas tiesības katrā gadījumā individuāli izvērtēt satiksmei un tās dalībniekiem radīto bīstamību. Rezultātā autovadītājs, kas regulāri pārkāpj noteikumus, tiek sodīts ar tādu pašu naudas sodu, kā tas, kas pārkāpumu izdarījis pirmoreiz.

 

RPP uzskata, ka par apstāšanās pārkāpumu, ja tā dēļ trīs vai vairāk transporta līdzekļu vadītāji ir spiesti veikt vairākus manevrus - apturēt automašīnu, pārkārtoties citā braukšanas joslā, daļēji vai pilnīgi nobraukt no brauktuves - stāvoša transporta līdzekļa apbraukšanai, atbilstošs naudas sods būtu 40 latu.

 

Savukārt par stāvēšanas aizlieguma pārkāpumu, ja tā dēļ trīs vai vairāk autovadītāji ir spiesti veikt vairākus manevrus stāvošā transporta līdzekļa apbraukšanai, soda sankcijai būtu jābūt 100 latu apmērā.

 

Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti ierosināja policijai papildināt priekšlikumus, piedāvājot soda naudas diferencēšanas sistēmu atkarībā no pārkāpumu skaita, ko noteiktā laika posmā izdara autovadītājs.

 

Komitejas atbalstītie priekšlikumi par sodu palielināšanu tiks nosūtīti Saeimai, Iekšlietu ministrijai un Satiksmes ministrijai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas