Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgas pašvaldība "telšu pilsētiņas" iemītniekiem piespriež sodus un liek novākt teltis

Rīga, 7.janv., LETA. Rīgas domes Administratīvās komisijas Austrumu apakškomisija šodien vairākiem "telšu pilsētiņas" iemītniekiem piespriedusi nelielus sodus un uzdevusi novākt teltis no apstādījumu teritorijas.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Austrumu apakškomisijas priekšsēdētājs Raimonds Lomikovskis, apakškomisija šodien izskatīja vairākus protokolus, kas noformēti "telšu pilsētiņas" iemītniekiem. Jānim Briedim un Igoram Sideram apakškomisija piespriedusi vienu latu lielus naudas sodus katram un uzdevusi novākt teltis.

 

Šo lēmumu mēneša laikā iespējams apstrīdēt Rīgas domes Administratīvajā komisijā.

Lietu pret Genādiju Golubevu apakškomisija izbeigusi pārkāpuma sastāva trūkuma dēļ, bet Didzis Kalniņš, kurš pārkāpumā atzinies un jau iepriekš telti novācis, saņēmis mutvārdu brīdinājumu.

Divas administratīvā pārkāpuma lietas, kas saistītas ar Gintu Gaiķēnu un Laimoni Taņķi, atliktas uz mēnesi, jo apsūdzētie uz komisijas sēdi neieradās, skaidroja Lomikovskis.

 

Protesta akciju iepretim Ministru kabineta ēkai 30.novembrī sāka Gints Gaiķēns. Viņš pauda neapmierinātību ar valstī notiekošo un prasīja valdību steidzami risināt bezdarba problēmas. Vēlāk Gaiķēnam pakāpeniski pievienojās citi protestētāji, uz trotuāra Brīvības bulvārī izveidojot telšu pilsētiņu.

Iedzīvotāji un dažādi komersanti akcijas dalībniekiem regulāri piegādā pārtiku, malku un citas noderīgas lietas. Protestētājus regulāri aprauga neatliekamās palīdzības mediķi.

 

Decembra vidū "telšu pilsētiņas" dibinātājs Gaiķēns ar plaušu karsoni tika ievietots slimnīcā. Vēlāk ar veselības problēmām ārstniecības iestādēs nonāca arī vairāki citi Gaiķēna domubiedri. Akcijas dalībnieki teltīs pārlaiduši vairākas naktis, kad gaisa temperatūra noslīdēja gandrīz līdz mīnus 20 grādiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas