Rīgas pašvaldības budžeta deficītu samazina par 14 miljoniem latu

Rīga, 13.nov., LETA. Rīgas domes deputāti šodien veica grozījumus pašvaldības šā gada budžetā, ar kuriem budžeta deficītu plānots samazināt par aptuveni 14 miljoniem latu.

Pašvaldības kopējie ieņēmumi palielināti par 28 miljoniem latu, bet izdevumi - par uz pusi mazāku summu jeb 14,1 miljonu latu.

 

Pēc grozījumu veikšanas pašvaldības kopējie izdevumi šogad paredzēti 545,72 miljoni latu, bet ieņēmumi - 522,58 miljoni latu. Budžeta deficīts iepriekš bija noteikts 37,1 miljona latu apmērā, bet tagad tas samazināts līdz 23,14 miljoniem latu.

 

No iedzīvotāju ienākuma nodokļa paredzēts 15 miljonu latu ieņēmumu palielinājums, dotācijas un mērķdotācijas no valsts budžeta būs par 8,56 miljoniem latu lielākas, bet pašvaldības budžeta iestāžu pašu ieņēmumi - par 2,1 miljonu latu lielāki.

 

Lielākais izdevumu palielinājums - 9,7 miljoni latu - paredzēts Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta pārziņā esošo programmu realizācijai.

 

Papildus aptuveni 2,5 miljonus lati piešķirti Komunālajam departamentam. No šīs summas 2,42 miljonus latu iecerēts izlietot pabalstu izmaksai par dzīvojamo telpu atbrīvošanu denacionalizētajās mājās.

 

Savukārt 2,3 miljoni latu piešķirti kā papildu dotācija pilsētas sabiedriskā transporta nodrošinātājai - pašvaldības SIA "Rīgas satiksme".

 

Pamatbudžeta ieņēmumi palielināti par 26,7 miljoniem latu, bet speciālā budžeta ieņēmumi - 1,36 miljoniem latu. Pamatbudžeta izdevumi palielināti par 24,9 miljoniem latu, bet speciālā budžeta izdevumi samazināti par 10,8 miljoniem latu.

 

Kā ziņots, pašvaldības konsolidētā budžeta izdevumu kopējais apjoms pēc pavasara grozījumiem 2007.gadā bija paredzēts 531,6 miljonu latu apmērā, bet ieņēmumu kopējais apjoms - 494,5 miljonu latu apmērā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas