Rīgas Pašvaldības policija sola evakuēt neatļauti novietotās Valsts policijas automašīnas

Rīga, 16.nov., LETA. Rīgas Pašvaldības policija (RPP) evakuēs arī neatļauti novietotās Valsts policijas automašīnas, šonedēļ Rīgas domes prezidija locekļiem solīja RPP priekšnieka vietnieks Māris Lapiņš.

No rīdziniekiem saņemtas sūdzības par to, ka Gogoļa un Stabu ielā Valsts policijas darbinieki neatļautās vietās novieto gan dienesta, gan privātās automašīnas, informēja deputāts Olafs Pulks (JL).

 

Viņš Lapiņam jautāja, vai RPP evakuēs arī šādas automašīnas. Lapiņš norādīja, ka par šādiem pārkāpumiem viņš nav informēts, tomēr, ja tādi fakti tiks konstatēti, RPP tos bez ievērības neatstās.

 

"Sākumā brīdināsim kolēģus, lai pārkāpumus novērstu viņi paši. Ja automašīnas netiks aizvāktas, tās evakuēsim," sacīja Lapiņš.

 

"Viens likums - viena taisnība visiem," piebilda Pašvaldības policijas pārstāvis.

 

Deputāts Andrejs Požarnovs (TB/LNNK) vērsa uzmanību uz to, ka, piemēram, Matīsa ielā, kā arī citur galvaspilsētā kārtības sargu automašīnas tiek novietotas neatļautā vietā, bet aiz to logiem redzamā vietā atstātas zīmes, kas liecina, ka spēkrati pieder policistam, - formas cepure, apliecība vai kas cits.

 

"Līdz ar to šādas automašīnas netiek aiztiktas," sacīja Požarnovs.

 

Lapiņš apgalvoja, ka neesot informēts arī par šādiem gadījumiem, bet solīja uz nākamo prezidija sēdi izpētīt situāciju un sagatavot informāciju.

 

Mēneša laikā - no 17.oktobra - atbilstoši noteikumiem piespiedu kārtā Rīgā ir pārvietotas 42 automašīnas, informēja RPP pārstāvis. Uz speciālo stāvvietu par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu pārvietotas 16 automašīnas. Kā transportlīdzekļi, kas tika atzīti par pamestiem, pārvietotas septiņas automašīnas, bet pasākumu un plānoto ceļa remontdarbu veikšanas laikā pārvietotas 19 automašīnas.

 

Vēl 49 gadījumos atbilstoši noteikumiem ir piemēroti brīdinājumi ar norādi, ka spēkrats var tikt atzīts par ilgstoši atstātu uz ceļa.

 

Savukārt 51 reizi nodaļas darbinieki ir izsaukuši evakuatoru uz ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanas vietu.

 

Analizējot ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, par kuriem transportlīdzekļi ir pārvietoti uz speciālo stāvvietu, RPP Ceļu policijas nodaļas darbinieki konstatējuši, ka aptuveni 75% gadījumu ir pārvietotas automašīnas, kas traucēja citiem transportlīdzekļiem braukt, bet 25% gadījumu spēkrati bija novietoti uz gājēju pārejas.

 

Lapiņš ierosināja, ka pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" vajadzētu iegādāties jaunus evakuatorus, kas spētu pārvietot automašīnu, stāvot tai blakus.

 

"Daudzās vietās evakuatoru nevar pagriezt tā, lai varētu uzvilkt virsū automašīnu. Tādēļ vairāki autovadītāji speciāli novieto automašīnas tā, lai tās nevarētu evakuēt," stāstīja Lapiņš.

 

Jau ziņots, ka Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti 16.oktobrī uzdeva RPP turpmāk evakuēt visas nelikumīgi novietotās automašīnas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas