"Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifu no nākamā gada 1.marta varētu palielināt par 29%

Rīga, 12.dec., LETA. AS "Rīgas siltums" pārskatījusi Rīgas sabiedrisko pakalpojumu regulatorā iesniegto siltumenerģijas tarifa projektu, lūdzot no 1.marta siltumenerģijas tarifu noteikt 35,46 latu apmērā par vienu megavatstundu jeb par 29% augstāku nekā patlaban, liecina uzņēmuma paziņojums oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

"Rīgas siltums" sākotnēji bija iesniegusi pieprasījumu paaugstināt siltumenerģijas tarifu par 31,1% jeb līdz 36,03 latiem par vienu megavatstundu, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma Informācijas daļas vadītājs Andris Sproģis.

 

Tagad regulatorā iesniegtas tarifa projekta korekcijas, kas paredz tarifa samazinājumu par 0,57 latiem par megavatstundu.

 

Jau ziņots, ka tarifa pieaugums tiek prasīts, ņemot vērā faktu, ka kopš šā gada 1.augusta dabasgāzes cenas pieaug ik mēnesi, kā arī apstiprināto no AS '"Latvenergo" termoelektrocentrālēm (TEC) pirktās siltumenerģijas tarifa pieaugumu par 13%, kas stāsies spēkā 26.novembrī, skaidroja Sproģis.

 

Tomēr drīzumā "Latvenergo" TEC tarifi varētu pieaugt vēl būtiskāk, jo uzņēmums ir iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā jaunu tarifu pieauguma projektu, kas var sasniegt pat 36,2% pret patlaban spēkā esošo.

 

Tādējādi, iespējams, siltumenerģijas tarifi šoziem varētu tikt mainīti divreiz, 1.februārī paaugstinot siltuma realizācijas cenas no pašreizējiem 27,48 līdz 32,47 latiem par vienu megavatstundu, bet 1.martā - līdz 35,46 latiem, pieļāva Sproģis.

 

"Rīgas siltumam", kas ir viens no lielākajiem gāzes patērētājiem Latvijā, no šā gada 1.novembra par gāzi būs jāmaksā 164,08 lati par 1000 kubikmetriem, bet no 1.decembra cena var pieaugt līdz 172,96 latiem.

 

Ņemot vērā iespējamo būtisko siltumenerģijas cenu pieaugumu, "Rīgas siltums" aicina namīpašniekus steidzami un ļoti nopietni domāt par energoefektivitātes pasākumiem, izmantojot moderno siltummezglu iespējas, kā arī siltinot namu norobežojošās konstrukcijas, lai tādējādi mīkstinātu tarifa pieauguma ietekmi uz savu namu iedzīvotāju izdevumiem.

 

"Rīgas siltums" rīcībā esošā informācija liecina, ka zemās ēku siltumnoturības dēļ Latvijā siltuma patēriņš uz vienu apsildāmo kvadrātmetru ir gandrīz divas reizes augstāks nekā Skandināvijas valstīs, uzsvēra Sproģis.

 

Jau ziņots, ka no šā gada 1.oktobra siltumenerģijas tarifs rīdziniekiem pieauga par 28,2%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas