Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Rīgas siltums" šodien plāno pieslēgt apkuri 63% namu

Rīga, 12.okt., NOZARE.LV. AS "Rīgas siltums" šodien, sākot apkures sezonu, plāno pieslēgt siltumu 63% namu, preses konferencē paziņoja uzņēmuma vadība.

Lai namam pieslēgtu apkuri, ir jābūt nokārtotiem parādiem, skaidroja "Rīgas siltuma" valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis. Patlaban parādu apjoms ir sarucis līdz 1,4 miljoniem latu. Viņš prognozēja, ka līdz decembra beigām lielākā daļa no tiem būs nomaksāta. Vēl septembrī parādu summa esot sasniegusi piecus miljonus latu.  

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) teica, ka Rīgā ir zemākais siltuma tarifs Baltijas valstīs - Viļņā tas esot par 26% augstāks, savukārt Tallinā - par 6%.

Uzņēmuma valdes loceklis Uģis Osis informēja, ka uzņēmums tehniski ir sagatavojies sākt sezonu un šogad nomainīti 11 kilometri siltumtīklu. Kopējās šī gada investīcijas tiek lēstas piecu līdz sešu miljonu latu apjomā.

 

Kā ziņots, dzīvokļu īpašniekiem ar lūgumu sākt apkures sezonu ir jāvēršas pie apsaimniekotājiem, kas vēršas "Rīgas siltumā".

 

Lai mājokļos būtu mājīgi un arī siltumenerģija tiktu izmantota efektīvi, ir jāizmanto automatizēto individuālo siltummezglu regulēšanas iespējas, kas ir nodrošinātas gandrīz visos Rīgas namos. Tie strādā automātiskā režīmā, ļaujot regulēt ēkas siltumenerģijas patēriņu atbilstoši klientu komforta prasībām un maksātspējai. Vēlamos parametrus nosaka ēkas apsaimniekotājs, vienojoties ar iedzīvotājiem.

 

Ēkas apkures sistēmā iespējams regulēt nepieciešamo apkures temperatūras režīmu noteiktam laika periodam - diennaktij, nedēļai - atbilstoši vēlamajai iekštelpu temperatūrai. Āra gaisa temperatūrai paaugstinoties vai pazeminoties, siltummezgls izslēdzas vai, gluži pretēji, - ieslēdzas. Lai drēgnajās rudens dienās mājoklī būtu komfortabli, siltummezgli ļauj regulēt siltuma padevi apkures sistēmā pat dažas stundas dienā, atgādina "Rīgas siltums".

 

"Rīgas siltums" ir lielākais siltumenerģijas piegādātājs Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

 

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantoti dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir vairāk nekā 890 kilometri, no kuriem 74% atrodas "Rīgas siltuma" īpašumā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas