Rīkos diskusiju par stārķu ligzdu noņemšanas kārtību un saglabāšanu

Rīga, 3.okt., LETA. Telekomunikāciju operators "Lattelecom" aicinājis nozares ekspertus uz diskusiju par balto stārķu ligzdu noņemšanas kārtību un saglabāšanu, aģentūru LETA informēja "Lattelecom" preses sekretāre Maija Celmiņa.

Pēc "Lattelecom" aprēķiniem, Latvijā uz veciem tālruņu līniju stabiem varētu būt ap 300-400 stārķu ligzdu, turklāt nav skaidri noteikta kārtība, kam būtu jāizņemas atbildība par tām. Tāpēc "Lattelecom" uzskata, ka būtu nepieciešama diskusija, lai, veicot telekomunikāciju līniju demontāžas darbus, ievērotu visas tiesību normas par stārķiem kā aizsargājamiem dzīvniekiem.

Uz diskusiju aicināti visi, kam ir pieredze un interese par šo jautājumu, tostarp AS "Latvenergo", kam ir līdzīga pieredze ar elektroenerģijas līnijām, ornitologus, kuriem ir vislielākā pieredze darbā ar stārķiem, kā arī valsts vides iestāžu pārstāvjus. "Lattelecom" mērķis ir uzzināt iesaistīto pušu viedokļus, lai precizētu kārtību, kādā veicama tālruņa līniju modernizācija, nenodarot kaitējumu videi un putniem.

Diskusija par stārķu ligzdu noņemšanas kārtību notiks rīt, 4.oktobrī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas