Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rojā sākas dalīšanās process

Pirmoreiz pēc novadu reformas kādā pašvaldībā tika pieņemts lēmums rīkot publisku iedzīvotāju apspriešanu par administratīvo teritoriju robežu grozīšanu - vakar Rojas novada domes ārkārtas sēdē par to nobalsoja deviņi deputāti, bet viens atturējās.

Tāds ir stāsta turpinājums Mērsraga pagasta vēlmei atdalīties no Rojas. Tālāk līdz 16. martam Rojas pašvaldības vadītājam Jānim Žoludam uz domes sēdi jāsagatavo lēmumprojekts par apspriešanas tehnisko norisi un termiņiem. Pēc tam likums nosaka, ka apspriešanai jāseko pašvaldības argumentētam lēmumam, Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijas, valdī-
bas, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas un visbeidzot Saeimas lēmumam.

 

Domes sēdē piedalījās arī Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns, daži
pašvaldības darbinieki un desmit Mērsraga iedzīvotāji.

 

Ministrs atgādināja, ka publiskās apspriešanas rezultāti paši par sevi vēl neko nedos, novada dalīšanās var ieilgt vai vispār nenotikt un, ja arī notiks, tad ne Mērsrags, ne Roja neizpildīs novada kritērijus un, visticamāk, tiks pievienoti Talsu novadam.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas