Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rosina atjaunojamās elektroenerģoijas subsidēšanas slogu pilnībā uzlikt mājsaimniecībām

Latvijas Darba Devēju konfederācijas apspriedē par Atjaunojamo energoresursu
likumu no a/s Latvenergo pārstāvju puses pausts viedoklis par to, ka nepieciešams pasargāt rūpnieciskos elektroenerģijas lietotājus no pārāk strauja cenu pieauguma.

Piemērs vienam no šādiem saudzējošajiem scenārijiem ir Dānija, kas, rūpējoties par savu ražotāju konkurētspēju starptautiskajos tirgos, tos atbrīvo no valsts uzspiestiem papildus maksājumiem par atjaunojamās elektroenerģijas subsidēšanu, visu atjaunojamās elektroenerģijas atbalsta slogu uzņemoties mājsaimniecībām.

 

«Īstermiņā uzņēmēji pie mums varētu justies par šādu soli atviegloti, bet ilgtermiņā tas nekādu īpašu konkurētspējas pieaugumu uzņēmumiem var arī nedot,» žurnālam sacīja viens no ekonomikas ministra Arta Kampara (JL) padomniekiem enerģētikas jautājumos Edgars Vīgants.

 

Piektdien, 4. jūnijā jauno Atjaunojamo energoresursu likumu turpina apspriest enerģētikas asociāciju pārstāvji. Likuma veidotājiem jāatrod kompromiss zaļās enerģijas atbalsta mehānismiem, lai no vienas puses veicinātu šo resursu aktīvāku izmantošanu, nepārslogojot patērētāju maciņus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas