RP nodaļas valde izvērtē trīs Rīgas mēra amata kandidātus

Rīga, 16.janv., LETA. Rīgas nodaļas valde ir apsvērusi trīs kandidātus Rīgas pilsētas domes priekšsēdētāja amatam, no kuriem izvēlēsies vienu, aģentūru LETA informēja RP preses pārstāve Daiga Holma.

Tikmēr RP valdes loceklis Jānis Vilnītis ir izteicies, ka RP mēra kandidāts nebūs viens cilvēks, bet gan divi jeb tandēms. "Abi kandidāti ilgstoši strādā Reformu partijas Rīgas nodaļas valdē un daudz ko iepriekš darījuši ekonomikā un jurisprudencē," sacīja Vilnītis, uzsverot, ka "viņiem ir ticība un pārliecība par to pārmaiņu nepieciešamību, ko Reformu partija sākusi, un tas ir svarīgāk par "skaļu" uzvārdu". Šādam aprakstam atbilst un kā viena no iespējamajām mēra kandidātēm tiek minēta RP Rīgas nodaļas valdes priekšsēdētāja Inga Antāne, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

 

Savukārt Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis nedz apstiprina, nedz noliedz, ka varētu tikt izvirzīts kā Rīgas mēra kandidāts. Iepriekš gan viņš ir izteicies, ka būtu gatavs apsvērt iespēju kļūt par Rīgas mēra amata kandidātu, ja saņemtu šādu piedāvājumu, turklāt pēdējā laikā Ķirsis izceļas ar aktīvu viedokļa izplatīšanu par jautājumiem, kas skar Rīgu.

 

Par mēra kandidatūras ieteikšanu RP valdei lems Rīgas nodaļas valde un kandidatūru būs jāapstiprina RP valdei, aģentūrai LETA pavēstīja Holma. Rīgas nodaļas valde paziņos savu lēmumu kopsapulcē 17.janvārī.

 

Līdz ar to arī "pilnīgi viennozīmīgi" paliek spēkā RP domes iepriekš pieņemtais lēmums pašvaldību vēlēšanās Rīgā piedalīties ar atsevišķu sarakstu, iepriekš pauda RP līderis Valdis Zatlers.

 

Kā ziņots, RP patlaban vēl nav izvirzīts galvaspilsētas mēra amata kandidāts, jo bijušais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Mārtiņš Bondars paziņoja, ka nesadarbosies ar RP. Politiskais spēks viņam piedāvājis kļūt par Rīga domes priekšsēdētāja amata kandidātu, bet Bondars vēlējies straujākas pārmaiņas, nekā tam piekritusi partijas vadība.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas