Sabiedriskā Veselības aģentūra: sievietes sākušas vairāk domāt par savu veselību

Rīga, 21.nov., LETA. Sievietes Latvijā ir sākušas vairāk domāt par savu veselību, atklājot informatīvo kampaņu sievietēm "Atļaujies būt vesela!", sacīja Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) Veselības veicināšanas un profilakses daļas vadītājas vietniece Irēna Kondrāte.

Tas vien, ka pēdējo gadu laikā aizvien vairāk tiek atklātas onkoloģiskas saslimšanas, liecina par to, ka sievietes regulārāk sāk apmeklēt ginekologu, atzīmēja SVA pārstāve.

 

Kampaņu "Atļaujies būt vesela!" organizē Veselības ministrija un SVA sievietes veselības un dzīves kvalitātes veicināšanas programma "Kontia".

 

Kampaņas galvenais mērķis ir aicināt sievietes pievērst lielāku uzmanību veselībai, kā arī atgādināt, ka reizi gadā katra Latvijas sieviete var saņemt valsts apmaksātu profilaktisko aprūpi, kurā ietilpstošo ginekoloģisko aprūpi pēc izvēles var veikt pie ģimenes ārsta vai ginekologa.

 

Pēc ANO Attīstības programmas pētījuma "Par rīcībspēju reģionos" 2005.gada dati liecina, ka ārstus regulāri apmeklē ap 16% vīriešu, kas ir divas reizes mazāk nekā sievietes - 29%. Par ārstu ierobežoto pieejamību biežāk sūdzas sievietes nekā vīrieši. Pētījumi liecina, ka pēdējā gada laikā, lai vērstos pie ārsta, līdzekļu pietrūcis 29% vīriešu un 41% sieviešu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas