Saeima apstiprina Riekstiņu ārlietu ministra amatā

Rīga, 8.nov., LETA. Šodien Saeima apstiprināja ārlietu ministra amatā līdzšinējo Ministru prezidenta biroja vadītāju Māri Riekstiņu (TP).

"Par" balsoja 52 deputāti, "pret" bija 23, bet 15 balsojumā atturējās.

 

Riekstiņš piekrita kandidēt uz vakanto ārlietu ministra amatu, šādu lēmumu aģentūrai LETA iepriekš pamatojot ar daudzām nozīmīgām ārpolitiskajām lietām, kas valstī jāveic līdz 5.decembrim, kad atkāpsies Ministru prezidenta Aigara Kalvīša (TP) vadītā valdība. Kā šādas lietas Riekstiņš minēja Latvijas-Krievijas robežlīgumu un tā saucamo Eiropas Savienības reformu līgumu.

 

Riekstiņš atzina, ka viņš būtu gatavs strādāt par ārlietu ministru arī nākamajā valdībā. "Nekādas garantijas politikā jau nekad nevienam netiek dotas. To, kāda būs jaunā valdība, parādīs sarunas starp partijām, kas ir pārstāvētas Saeimā," sacīja Riekstiņš, norādot: ja Tautas partija (TP) saglabātu ārlietu ministra amatu un Saeima akceptētu viņa kandidatūru, viņš būtu gatavs pildīt ārlietu ministra pienākumus arī nākamajā valdībā.

 

Riekstiņš pēc ievēlēšanas amatā žurnālistiem sacīja, ka viens no pirmajiem viņa uzdevumiem būšot iepazīties ar aktuāliem jautājumiem, kas risināmi, un pēc tam ķerties pie darba, lai pabeigtu Latvijas-Krievijas robežlīguma ratifikāciju un Eiropas reformu līguma parakstīšanu.

 

Riekstiņš arī atzina, ka gadījumā, ja nākamajā valdībā TP tiks uzticēta ārlietu sfēra, viņš varētu palikt ministra amatā.

 

"TP ārlietās ir strādājusi ilgstošu laika periodu un man kā cilvēkam, kas nāk no diplomātiskā dienesta, ir gandarījums, ka arī es varu sniegt savas zināšanas," sacīja Riekstiņš.

 

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Riekstiņš dzimis 1963.gada 8.aprīlī. 1985.gadā viņš beidzis Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu (LVFKI) kā sporta pedagogs, bet 1993.gadā absolvējis Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti.

 

1985.gadā Riekstiņš sācis strādāt LVFKI Sporta spēļu katedrā, no 1983. līdz 1985.gadam bijis Fizkultūras institūta Komjaunatnes komitejas sekretārs un no 1987. līdz 1991.gadam bijis Jaunatnes organizāciju komitejas priekšsēdētāja vietnieks.

 

No 1991.gada decembra līdz 1993.gadam Riekstiņš bijis Ārlietu ministrijas sakaru referents ar Vāciju, Austriju un Šveici, bet 1993.gada augustā iecelts par Ārlietu ministrijas valsts sekretāru.

 

2002.gada novembrī Riekstiņš iecelts par Latvijas delegācijas iestāšanās sarunām ar NATO vadītāju, bet no 2004.gada novembra kļuvis par Latvijas vēstnieku ASV. Šā gada janvārī Riekstiņš sāka pildīt Ministru prezidenta Kalvīša biroja vadītāja pienākumus.

 

Riekstiņš TP iestājās pērnā gada februārī, un šā gada aprīlī TP viņu virzīja kā savu Valsts prezidenta amata kandidātu.

 

Nespējot gūt koalīcijas partneru atbalstu Riekstiņa kandidatūrai Valsts prezidenta amatam, TP atsauca Riekstiņa izvirzīšanu par labu bezpartejiskā un pašreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera kandidatūrai.

 

Ārlietu ministra amats kļuva vakants pēc tam, kad demisionēja Artis Pabriks (TP).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas