Saeima izveido parlamentāro izmeklēšanas komisiju par iespējamu pretlikumīgu un neētisku rīcību tieslietu sistēmā

Rīga, 6.sept., LETA. Saeima šodien saskaņā ar 34 opozīcijas deputātu pieprasījumu izveidoja parlamentāro izmeklēšanas komisiju par iespējamu pretlikumīgu un neētisku rīcību tieslietu sistēmā.

 

Jau ziņots, ka partiju "Jaunais laiks" (JL) un "Saskaņas centrs" (SC) Saeimas frakcijas deputāti šodien ierosināja izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju par iespējamu pretlikumīgu un neētisku rīcību tieslietu sistēmā.

 

Deputāti rosināja komisijas izveidi saistībā ar publiskotajiem telefonu sarunu atšifrējumiem.

 

Lai izveidotu izmeklēšanas komisiju, ir jāsavāc ne mazāk kā 34 deputātu paraksti. Kārtības rullis paredz: ja ir savākti nepieciešamie paraksti, komisija ir jāizveido.

 

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentārās izmeklēšanas komisijai ir tiesības atbilstoši Saeimas noteiktajam uzdevumam izsaukt un nopratināt arī privātpersonas un, ja nepieciešams, pieaicinot lietpratējus, izdarīt revīzijas valdības, pašvaldību un privātajās iestādēs un uzņēmumos, ja privātās iestādes un uzņēmumi tieši vai netieši saņem valsts pabalstus, kredītus vai pasūtījumus vai piedalās valsts vai pašvaldību īpašuma privatizācijā.

 

LETA jau ziņoja, ka, iespējams, tikušas noklausītas par ietekmīgu uzskatītā Latvijas advokāta Andra Grūtupa biroja stacionāro tālruņu sarunas laika posmā no 1998. līdz 2000.gadam, un, iespējams, ka tieši šo sarunu pārveidoti atšifrējumi publicēti grāmatā "Tiesāšanās kā ķēķis".

 

Ja sarunu atšifrējumi ir autentiski, proti, ja šādas sarunas tiešām ir notikušas, tās rada aizdomas par iespējamām koruptīvām saitēm, nelikumīgu un neētisku rīcību tieslietu un iekšlietu sistēmā, arī visaugstākajā līmenī.

 

Grāmatā publicētie sarunu atšifrējumi varētu radīt aizdomas par "pareizo" tiesnešu sarunāšanu konkrētām civillietām, "pareizu" spriedumu gatavošanu - pat tādu, kurus tiesnesim nodiktē advokāts, tiesvedības taktikas saskaņošanu starp tiesnešiem un advokātiem u.c.

 

Saeimas prezidijs un frakciju padome šodien nolēma, ka izmeklēšanas komisijā darbosies pa diviem deputātiem no katras Saeimas frakcijas.

 

Kandidāti darbam komisijā jāizvirza līdz 12.septembrim.

 

Pēc neoficiālas informācijas, Saeimas izmeklēšanas komisijas vadību varētu uzņemties kāds no koalīcijas deputātiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas