Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeima nākamnedēļ lems par pilnvarojumu valdībai aizņemties finanšu līdzekļus

Rīga, 14.janv., LETA. Saeima šodien sēdes darba kārtībā neiekļāva lēmumprojektu, kas paredzēja pilnvarot Ministru kabinetu aizņemties finanšu līdzekļus starptautiskā aizņēmuma programmas ietvaros.

Par šo jautājumu parlaments lems nākamnedēļ.  

Tautas partijas deputāts Kārlis Leiškalns no tribīnes aicināja lēmumprojektu jau šodien "atbalstīt, nobalsot un aizmirst". Deputāts skaidroja, ka lēmums padara vēl tiesiskāku situāciju, kāda jau ir notikusi, lēmumprojekts nav par pensiju atmaksu pensionāriem vai pilnvarojumu valdībai parakstīt vēstuli ar aizdevējiem, bet gan atbalstīt to, kas jau ir noticis.

 

Savukārt deputāts Juris Sokolovskis (PVCTL) norādīja, ka lēmumprojekts skar jebkuru Latvijas iedzīvotāju un bez diskusijām šādu projektu pieņemt nevar.

 

Tā kā sagatavotais dokuments ir lēmumprojekts, saskaņā ar Saeimas kārtības rulli, ja pret tā izskatīšanu iebilst kaut viens deputāts, projekts tiek skatīts pēc nedēļas.

 

Lēmumprojektā paredzēts - lai turpinātu saņemt starptautiskā aizņēmuma programmas līdzekļus ar mērķi mazināt finansiālās un ekonomiskās krīzes radītās sekas, Saeima pilnvaro Ministru kabinetu aizņemties finanšu līdzekļus no Starptautiskā Valūtas fonda un citiem starptautiskajiem aizdevējiem.

Kopējā starptautiskā aizņēmuma programmas summa nedrīkst pārsniegt 7,5 miljardus eiro (5,26 miljardus latu). Lēmumprojektā paredzēts, ka aizņēmums izmantojams valsts budžeta deficīta finansēšanai, finanšu sektora stabilitātes nodrošināšanai, valsts parāda refinansēšanai un valsts budžeta aizdevumiem.

 

Pilnvarojums nepieciešams, atsaucoties uz Satversmes tiesas spriedumu, kurā tika teikts, ka valdībai vajadzēja saņemt Saeimas atbalstu sarunām ar starptautiskajiem aizdevējiem.

 

Lēmumprojektā nav minēts nekas par nodomu protokolu un saprašanās memorandu, jo tas ir valdības kompetencē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas