Saeima noraida priekšlikumu aizliegt alkohola reklāmas

Rīga, 22.nov., LETA. Šodien Saeima, otrajā lasījumā izskatot grozījumu Reklāmas likumā, noraidīja deputāta Kārļa Šadurska (JL) ierosinājumu pilnībā aizliegt alkoholisko dzērienu reklāmas.

Šadurska priekšlikumu iepriekš bija atbalstījusi atbildīgā par projekta izskatīšanu Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, taču šodien priekšlikums parlamenta atbalstu neguva.

 

Šadurskis debatēs aicināja analizēt kriminālo statistiku par pastrādātajiem noziegumiem alkohola ietekmē un norādīja, ka ar aizliedzošiem līdzekļiem "var kaut ko panākt".

 

Deputāts Dzintars Ābiķis (TP) savukārt norādīja, ka vairākus kultūras un sporta pasākumus sponsorē "vieglā" alus ražotājfirmas.

 

"Es, protams, negribu teikt, ka tas ir īpaši labi, bet tomēr mēs nevaram no elles uzreiz ielēkt paradīzē. Mums vispirms ir jāiemācās dzert ar mēru un pēc tam, iespējams, vispār jāatsakās no alkohola," sacīja Ābiķis.

 

Saeimas zālē par minēto ierosinājumu runāja tikai divi minētie deputāti. "Par" Šadurska priekšlikumu nobalsoja 19, "pret" - 14, bet atturējās 43 deputāti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas