Saeima par Loskutovu lems ne ātrāk kā pēc nedēļas

Rīga, 17.okt., LETA. Saeima par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Alekseja Loskutova atbrīvošanu no amata lems ne ātrāk kā pēc nedēļas, aģentūru LETA informēja Saeimas prezidijā.

Dokuments par Loskutova atbrīvošanu Saeimā no valdības nonāks parastajā kārtībā.

 

Tikmēr vairākas sabiedrībā zināmas personas aicina ceturtdien, 18.oktobrī, plkst.8.15 pulcēties protestam pie Saeimas. Viņi uzsver, ka, vēršoties pret Loskutovu, Latvijā ir apdraudēts tiesiskums un tātad ir apdraudēta Latvijas valsts.

 

"Savtīgu politisku apsvērumu dēļ valdība grib izrēķināties ar KNAB, kas efektīvi cīnās pret tiem, kuri grib nozagt valsti un tautas labklājību," teikts aicinājumā šādu rīcību nepieļaut. Aicinājuma autori uzsver, ka, vēršoties pret Loskutovu, "valdība pārkāpj "sarkanai līnijai"".

 

Aicinājumu parakstījuši Alvis Hermanis, Uldis Bērziņš, Sarmīte Ēlerte, Sandra Kalniete, Kārlis Streips, Pauls Raudseps, Nora Ikstena, Vilis un Marta Vītoli, Vita Tērauda, Roberts Putnis, Rasma Šilde Kārkliņa, Uģis Rotbergs, Ingus Bērziņš, Baiba Sipeniece, Anna Žīgure, Džemma Skulme, Atis Lejiņš, Andris Breže, Ģirts Valdis Kristovskis, Valts Kalniņš, Baiba Strautmane, Janīna Kursīte, Andra Neiburga, Ilze Jaunalksne, Anna Rancāne, Georgs Andrējevs, Juris Pakalniņš, Iveta Kažoka, Ingrīda Blūma, Maija Kūle, Pēteris Viņķelis, Aivars Ozoliņš, Inese Voika, Arnolds Skride un Zane Kreicberga, kā arī citi.

 

Apvienībai "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) Saeimā būs brīvais balsojums jautājumā par Loskutova atbrīvošanu no amata. "Mēs netaisāmies nevienam uzspiest obligāto balsojumu, tādēļ frakcijas deputāti varēs balsot, kā vēlas," aģentūru LETA informēja TB/LNNK Saeimas frakcijas vadītājs Māris Grīnblats.

 

Viņš arī norādīja, ka, no deputātu viedokļa, jautājums par Loskutovu nav izšķirošais, bet "premjers pats šim lēmumam pievērš ļoti lielu nozīmi, un viņš to uztver kā zināmu lojalitātes jautājumu".

 

Zaļo un zemnieku savienība par Loskutova atbrīvošanu nolēmusi lemt nākamajā frakcijas sēdē, bet jau tagad zināms, ka viens no frakcijas deputātiem neatbalstīs KNAB vadītāja atbrīvošanu. Arī citas Saeimas frakcijas sola nākamnedēļ vērtēt Loskutova atbilstību amatam.

 

Kā ziņots, Saeima 1962.gadā dzimušo Loskutovu par KNAB priekšnieku iecēla 2004.gada maijā uz pieciem gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas