Saeima pieņem grozījumus šā gada valsts budžetā

Rīga, 20.sept., LETA. Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus šā gada valsts budžetā, paredzot, ka gads tiks noslēgts ar budžeta pārpalikumu - 0,4% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Budžeta pārpalikums veidos 54,5 miljonus latu. Plānots, ka papildu līdzekļus valsts budžets iegūs no uzņēmumu ienākuma nodokļa - 40 miljonus latu, no pievienotās vērtības nodokļa - 5,2 miljonus latu un no ieņēmumiem no dividendēm - 9,3 miljonus latu.

 

Tādējādi kopumā 2007.gada valsts budžetā ir plānoti 4,4885 miljardu latu lieli ieņēmumi un 4,434 miljardu latu lieli izdevumi.

 

Tāpat nolemts, ka visi atlikušo mēnešu papildu budžeta ieņēmumi tiks novirzīti tikai budžeta pārpalikuma veidošanai un nekādi papildu izdevumi netiks pieļauti.

 

Šā gada valsts budžeta pārpalikums 0,4% apmērā būs pēc Latvijas valdības aprēķinu metodikas. Savukārt pēc "Eurostat" izmantotās aprēķinu metodikas Latvijas budžeta pārpalikums būs vēl lielāks un pietuvosies 1%.

 

Kopumā bija sagatavoti 89 finansējuma pieprasījumi, no kuriem 54 nāca no ministrijām, bet 35 - no Saeimas.

 

Saeima noraidīja visus deputātu ierosinājumus par budžeta līdzekļu pārdali, kas bija ierosināti gan pensiju palielināšanai, gan medikamentu apmaksai, padomju armijas kritušo karavīru pieminekļu renovācijai un vairākām skolām.

 

50 000 latu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tiks piešķirti Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam par darbinieku virsstundu darbu.

 

Savukārt pusmiljons latu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirti Cesvaines vidusskolā veikto remontdarbu izdevumu segšanai.

 

Saeima atbalstīja līdzekļu piešķiršanu Rēzeknes Kristīgās skolas būvniecības darbu apmaksai, jo iepriekš nauda tika piešķirta Rēzeknes domei, kurai likums liedza nodot dotācijas skolai, kas ir privāta iestāde.

 

Vairāk nekā 9000 latu tiks pārdalīti no Izglītības un zinātnes ministrijas programmu finansējuma, lai nodrošinātu atalgojumu Latvijas Zinātnes padomei, taču nākamgad ministrijai padomes atalgojums būs jāsedz no sava bāzes budžeta.

 

Saeima neatbalstīja priekšlikumus piešķirt budžeta grozījumos līdzekļus pārdalīšanai Valsts civildienesta pārvaldei un Centrālajai vēlēšanu komisijai.

 

Vislielākos līdzekļus - vairāk nekā 20 miljonus latu - šī gada budžeta grozījumos plānots atvēlēt valsts administratīvi teritoriālās reformas īstenošanai.

 

Eiropas Savienības fondu un citas ārvalstu finanšu palīdzības projektu īstenošanai paredzēti 18 miljoni latu, valsts sociālo pabalstu izmaksu nodrošināšanai - 16,5 miljoni latu, pedagogu darba samaksas paaugstināšanai - 9,44 miljoni latu, mērķdotācijās pašvaldībām - 9,28 miljoni latu, iemaksām Eiropas Savienības budžetā - deviņi miljoni latu, Valsts autoceļu fondam no transportlīdzekļu ikgadējās nodevas pieaugumam - 4,5 miljoni latu, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam - 4,2 miljoni latu.

 

Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem plānoti četru miljonu latu apmērā. Ar Ministru kabineta lēmumu sadalāmais finansējums - trīs miljoni latu, Liepājas Olimpiskā centra multifunkcionālajai hallei - 2,5 miljoni latu, Valsts prezidenta kancelejai - 533 000 latu, Saeimai - 255 000 latu, bet Ārlietu ministrijai vēstniecībām Slovēnijā un Portugālē - 113 000 latu.

 

LETA jau ziņoja, ka valsts budžetā šā gada septiņos mēnešos izveidojies 289,65 miljonu latu finansiālais pārpalikums.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas