Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeima pieņem jaunu Dzīvokļa likumu

Vakar, 28. oktobrī, Saeima galīgajā lasījumā pieņēma jauno Dzīvokļa īpašuma likumu, kas nomainīs pirms 15 gadiem pieņemto likumu "Par dzīvokļa īpašumu".

Jaunais likums gludina ceļu līdz dzīvokļu īpašniekiem svarīga lēmuma pieņemšanai, piemēram, jumta seguma nomaiņai. Turpmāk dzīvokļu īpašnieki (likumā viņi nodēvēti par dzīvokļu īpašnieku kopību) varēs lemt par nama uzturēšanu dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē vai ar aptaujas palīdzību, vai citā veidā, savstarpēji vienojoties. Kā zināms, līdz šim bieži nav iespējams sasaukt sapulci un lēmumus pieņemt tāpēc, ka dzīvokļu īpašnieki uz to neierodas.

 

Dzīvokļu īpašnieku kopībai ir tiesības lemt par visu, kas attiecas uz kopīpašumā esošo dzīvojamā nama daļu, piemēram, bez dzīvokļu īpašnieku lēmuma nevienam nav tiesību samazināt vai palielināt kopīpašumā esošo telpu platību. Likums ierobežo dzīvokļu īpašnieku patvaļu, nosakot, ka dzīvokļa īpašnieks nedrīkst bez saskaņošanas ar citiem dzīvokļu īpašniekiem pārbūvēt viņam piederošo īpašumu, ja ar to tiek aizskarti citi dzīvokļu īpašumi vai kopīpašumā esošās telpas, piemēram, kāpņu telpas, bēniņi un citas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas