Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeima tomēr nobalso par pilnvarojumu valdībai aizņemties no starptautiskajiem aizdevējiem

Rīga, 21.janv., LETA. Ministru prezidenta Valda Dombrovska pārstāvētajai partijai "Jaunais laiks" (JL) ceturtdien tomēr izdevās savākt nepieciešamo deputātu atbalstu un Saeima pieņēma lēmumu uzdot Ministru kabinetu aizņemties finanšu līdzekļus starptautiskā aizņēmuma programmas ietvaros.

Par lēmumu nobalsoja 54 deputāti, 22 bija pret, bet trīs atturējās.  

Par pilnvarojumu nobalsoja koalīcijas partijas, izņemot Tautas partiju (TP), kā arī septiņi partijas LPP/LC deputāti, pret bija TP un apvienības "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" tautas kalpi, savukārt atturējās Inese Šlesere (LPP/LC), Aija Barča (TP) un Kārlis Leiškalns (TP). "Saskaņas centra" deputāti balsojumā vispār nepiedalījās, tādējādi dodot premjera pusei iespaidīgu pārsvaru.

 

Pret šo lēmumu vēl ceturtdienas rītā koalīcijas partiju sarunās kategoriski iebilda Tautas partija, aicinot atsaukt visus iesniegtos projektus par pilnvarojumu un sākt darbu pie jauna visas koalīcijas izstrādāta likumprojekta. Pārējās koalīcijas partijas solīja balsot par lēmumprojektu, savukārt opozīcijas partijas sākotnēji solīja balsot pret pilnvarojumu, bet vēlāk ieņēma atturīgāku nostāju, neatklājot savas pozīcijas.

 

Lēmumā paredzēts: lai turpinātu saņemt starptautiskā aizņēmuma programmas līdzekļus ar mērķi mazināt finansiālās un ekonomiskās krīzes radītās sekas, Saeima uzdod Ministru kabinetam aizņemties finanšu līdzekļus no Starptautiskā Valūtas fonda un citiem starptautiskajiem aizdevējiem.

 

Kopējā starptautiskā aizņēmuma programmas summa nedrīkst pārsniegt 7,5 miljardus eiro (5,26 miljardus latu). Lēmumā paredzēts, ka aizņēmums izmantojams valsts budžeta deficīta finansēšanai, finanšu sektora stabilitātes nodrošināšanai, valsts parāda refinansēšanai un valsts budžeta aizdevumiem.

 

Šis pilnvarojums bija nepieciešams, atsaucoties uz Satversmes tiesas spriedumu, kurā teikts, ka valdībai vajadzēja saņemt Saeimas atbalstu sarunām ar starptautiskajiem aizdevējiem.

 

Pēc minētā lēmuma pieņemšanas Saeimas sēdē ir izsludināts pārtraukums, un drīzumā deputāti pulcēsies uz ārkārtas sēdi, lai uzklausītu finanšu ministra Eināra Repšes (JL) ziņojumu par nodomu vēstuli ar Starptautisko valūtas fondu un papildu saprašanās memorandu starp Eiropas Savienību un Latviju.

 

Kā iepriekš norādījusi Finanšu ministrija, gadījumā, ja Latvijas valdība nesaņemtu Saeimas mandātu Nodomu vēstules ar Starptautisko Valūtas fondu un Saprašanās memoranda ar Eiropas Kopienu parakstīšanai, tad sarunu raunds ar aizdevējiem būtu jāsāk no jauna par visu sadarbības programmu. Nesaņemot atbalstu no Saeimas, tiktu apdraudēta Valsts kases likviditāte, brīdināja Finanšu ministrija.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas